To nejhezčí ze Švýcarska - 2 termíny

9. - 14. června / 15. - 20. září 2024

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné velehorské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje od roku 1991, a Petra Čermáka, autora tří švýcarských bedekrů. Naší filozofií je pohodové poznávání Švýcarska maximálně zblízka, proto cestujeme zásadně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou a naši klienti oceňují i prostor pro samostatné objevování míst, která je zaujmou.

BONUSY ZDARMA: SUPERMODERNÍ LANOVKA EIGER EXPRESS, VYHLÍDKOVÁ ZUBAČKA NA TŘÍTISÍCOVKU GORNERGRAT.


1. den

Přílet a ochutnávka Švýcarska

Po přistání v Curychu nasedneme přímo v podzemí největšího švýcarského letiště na vlak, kterým prosvištíme severními rovinami přes Bern až na úpatí Alp k Thunskému jezeru. Stihneme (s ohledem na letový řád) hned první den i krátkou plavbu lodí romantickým krajem zámků na jezeře, u něhož první dvě noci přespíme? Nebo nám počasí dokonce dovolí plavání či paddleboard na jezeře? Každopádně plavky s sebou!

Nocleh: Thunské jezero

2. den

Velehorský region Jungfrau

Ráno se vydáme do oblasti Jungfrau. Z Grindelwaldu vyjedeme supermoderní expresní lanovkou až k eigerskému ledovci (tato jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu). Zájemci o individuální výlet na nejvýš položené nádraží Evropy Jungfraujoch (3 454 m n. m.) si odtud mohou samostatně doplatit jízdenku vysokohorským vlakem. Pozor prosím: vzhledem k extrémní nadmořské výšce dobře zvažte návštěvu Jungfraujochu s ohledem na zdraví. Alternativní program: kratší alpská vyhlídková vycházka v regionu horských železnic Jungfrau.

Nocleh: Thunské jezero


3. den

Ikonický Matterhorn

Přejedeme z Berner Oberlandu do údolí řeky Rhony, načež vyjedeme vyhlídkovou horskou úzkokolejkou do Zermattu. Užijeme si tam velkolepý matterhornský den. Z Zermattu, posazeného 1 600 metrů nad mořem, vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné touto vysokohorskou vyhlídkovou železnicí je opět zahrnuto v ceně zájezdu) s panoramaty nejfotografovanější hory světa - Matterhornu. Podle počasí možnost horské vycházky do okolí.

Nocleh: Zermatt

4. den

Božský Belalp

I tento den strávíme ve velehorském kantonu Wallis. Panorama krajiny zde korunují desítky čtyřtisícových ledovcových vrcholů a bude-li nám přát počasí, mnohé z nich můžeme obdivovat na vlastní oči. Ráno přejedeme z Zermattu na pohádkovou vyhlídku Belalp nad největším alpským ledovcem Aletsch. Tady je na výběr možnost odpoledního relaxu u sklenky výtečného švýcarského vína nebo panoramatické vycházky v okolí alpské vysokohorské samoty, kde přenocujeme (nejvýš z celého zájezdu - téměř 2 000 m n. m.).

Nocleh: Belalp


5. den

Švýcarská riviéra

Z Belalpu se vydáme vlakem k Ženevskému jezeru. Tady si dopřejete volné odpoledne zcela podle svého uvážení: nyní už vyzbrojeni bohatými zkušenostmi se švýcarskou veřejnou dopravou a radami našich průvodců se můžete samostatně vydat na krátký kolejový výlet, na plavbu parníkem, do olympijského muzea či na vodní hrad Chillon nebo si vychutnat sklenku vína v tisíciletých terasách vinohradů Lavaux zapsaných na seznamu UNESCO.

Nocleh: Ženevské jezero

6. den

Sýry a čokoláda na cestu

Z pobřeží Ženevského jezera vyjedeme vyhlídkovým vlakem do kopečků nad vodou, posetých šťavnatými pastvinami. Tady se pasou stáda kraviček, díky jejichž mléku vzniká pověstný švýcarský sýr a čokoláda. Odpoledne dojedeme na curyšské letiště a vrátíme se domů.

Nezapomeňte před odletem nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu, náš průvodce Vám s výběrem populárních gastronomických suvenýrů velmi rád poradí.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

9. - 14. června / 15. - 20. září 2024

Cena na osobu:

59.900,- CZK (děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlety z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad