Vlakové jízdenky

Chcete poznat Švýcarsko opravdu zblízka? Vydejte se na cesty v zemi železničních mistrů světa po kolejích s naší cestovní agenturou Švýcarsko-vlakem. Poradíme Vám, jaké jízdenky ideálně zvolit pro Vaši dovolenou v Alpách a rovnou Vám veškeré cestovní doklady výhodně vystavíme, neboť jsme jejich oficiálním distributorem pro český trh. Jaké jsou typy turistických jízdenek, jak je to s rezervacemi, jízdními časy a se sezonami?

 

1) Swiss Travel Pass

Síťová jízdenka na veřejnou dopravu po celém Švýcarsku: v ceně jsou vlaky, autobusy, tramvaje, trolejbusy, lodě na většině jezer, nejstarší zubačka Evropy na horu Rigi, lanovky na Stanserhorn a Schilthorn + sleva 50 % na drtivou většinu ostatních vysokohorských ozubnicových železnic a lanovek + volný vstup do několika stovek muzeí a památek i čokoládovny Frey poblíž Aarau + cestování dětí do 16 let v doprovodu rodičů zdarma (nutno požádat při nákupu o Family Card – nelze ji vystavit dodatečně!).

Swiss Travel Pass  se prodává s platností na 3, 4, 8 nebo 15 dní, orientační ceník najdete níže.

Hlavní švýcarská letiště Curych (ZRH) a Ženeva (GVA) mají vlastní nádraží s hustým jízdním řádem, letiště Basilej (BSL) je napojeno na Švýcarský dopravní systém autobusem (na lince platí Swiss Travel Pass). V případě příjezdu autem doporučujeme využít bezpečnou formu parkování na parkovišti v pěším dosahu nádraží (ceny od 10,- CHF za 24 hodin).

Pro cestování nejsou nutné rezervace, s výjimkou panoramatických vlaků: Bernina Express, Glacier Express, Gotthard Panorama Express (místenky Vám na přání zařídíme).

Mapu platnosti síťových jízdenek si můžete stáhnout zde

Orientační ceny Swiss Travel Pass 2021

Swiss Travel Pass

2. třída

1. třída

Platnost

3 dny

5 800 Kč

9 200 Kč

4 dny

7 000 Kč

11 100 Kč

8 dnů

10 400 Kč

16 500 Kč

15 dnů

12 800 Kč

19 900 Kč

Swiss Travel Pass opravňuje k neomezenému cestování vlaky, autobusy a loděmi po celém Švýcarsku. V ceně je i hromadná doprava v 90 švýcarských městech. Platnost jízdenky je na 3, 4, 8 nebo 15 po sobě jdoucích dní. Cestování dětí do 16 let v doprovodu rodičů zdarma (nutno při nákupu požádat o Family Card – je zdarma, nelze ji však vystavit dodatečně!). Mladiství do 26 let mají při nákupu slevu 15 %. Swiss Travel Pass platí také jako Museum Pass, který vás opravňuje ke vstupu do 500 muzeí (www.museumspass.ch). Výše uvedené ceny ve jsou orientační a závisí na aktuálním kurzu. Poplatek za vystavení: 200,- CZK / 1 osoba. Právo změny cen vyhrazeno.

Swiss Travel Pass Flex

2. třída

1. třída

Platnost

3 dny

6 600 Kč

10 600 Kč

4 dny

8 000 Kč

12 850 Kč

8 dnů

11 600 Kč

18 500 Kč

15 dnů

14 100 Kč

22 200 Kč

Swiss Travel Pass Flex zahrnuje rovněž neomezené cestování v celé síti veřejné dopravy ve Švýcarsku. Na rozdíl od Swiss Travel Passu ale mohou být dny cestování individuálně zvoleny v průběhu jednoho měsíce. Platnost jízdenky je na 3, 4, 8, nebo 15 dní v průběhu jednoho měsíce. Cestování dětí do 16 let v doprovodu rodičů zdarma (nutno při nákupu požádat o Family Card – je zdarma, nelze ji však vystavit dodatečně!). Mladiství do 26 let mají při nákupu  slevu 15 %. Swiss Travel Pass Flex platí také jako Museum Pass, který vás opravňuje ke vstupu do 500 muzeí (www.museumspass.ch) – bonus platí pouze ve zvolené dny! Výše uvedené ceny ve jsou orientační a závisí na aktuálním kurzu. Poplatek za vystavení: 200,- CZK / 1 osoba. Právo změny cen vyhrazeno.

 

Objednat Travel Pass


2) Regionální Travel Passy

Pokud plánujete dovolenou jen ve vybraném švýcarském regionu, zvažte namísto Swiss Travel Passu pořízení některé z regionálních jízdenek – i ty máme v nabídce a dokážeme Vám spočítat, co bude pro Vaše cestovní plány nejvýhodnější.

Velmi zajímavý je TellPass pro centrální Švýcarsko: v Luzernu a okolí platí nejen na vlaky, MHD, lodě a autobusy, ale taky na veškeré vysokohorské výlety zubačkami a lanovkami: nejstrmější trať na Pilatus, ledovcový výlet na Titlis, lanovku-kabriolet na Stanserhorn, nejstarší zubačku Evropy na Rigi, nejstrmější pozemní lanovku na Stoos a řadu dalších výletů.

Dále lze využít například Berner Oberland Pass, Jungfrau Travel Pass či Graubünden Pass. Kontaktujte nás, poradíme Vám! Návrhy pro Vaše pobyty najdete též na našem webu www.svycarsko-vlakem.cz.

3) Orientační cestovní časy

Curych – Luzern 50 minut (z letiště 70 minut), Curych – Bern 55 minut (z letiště 70 minut), Curych – Zermatt 3,5 hodiny, Curych – Svatý Mořic / Pontresina 3,5 hodiny, Curych – Basilej 55 minut, Bern – Basilej 55 minut, Bern – Luzern 60 minut, Bern – Interlaken 55 minut, Bern – Lausanne 70 minut, Lausanne – Ženeva 40 minut, Svatý Mořic – Zermatt (Glacier Express) 8 hodin, Landquart – Tirano (Bernina Express) 5 hodin, Svatý Mořic – Tirano (Bernina Express) 2,5 hodiny, Gotthard Panorama Express (Lugano – Luzern včetně parníku) 5,5 hodiny.

4) Sezony aneb Kdy jet do Švýcarska

Zima: vyhnete-li se nabitým prázdninovým týdnům v prosinci a v únoru, zažijete skvělé cestování vlakem, alpský wellness, lyžování či sáňkování.

Jaro: duben, květen i červen nabízejí ve Švýcarsku nízké ceny (s výjimkou svátků), kontrasty květů a sněhu a proměnlivé počasí. Ideální čas pro vlakové výlety, nelze chodit po horách.

Léto: červenec a srpen je hlavní sezona, vrchol je okolo státního svátku 1. srpna. Závěr srpna a září, to je nejlepší sezona na pěší túry po horách: málo turistů a relativně stále počasí.

Podzim: říjen může být ještě krásný, ačkoli se krátí dny a na horách už přichází první sněžení. Listopad a úvod prosince je z turistického pohledu naprosto nejnižší sezona.

5) Vystavení a dodání jízdenek

Travel Passy vystavujeme s ohledem na storno podmínky cca 14 dnů před termínem Vaší cesty a dodáváme elektronicky  společně s cestovními informacemi a prospekty.

 

 

Hrad