Vlakové jízdenky

Chcete poznat Švýcarsko opravdu zblízka? Vydejte se na cesty v zemi železničních mistrů světa po kolejích s naší cestovní kanceláří Švýcarsko-vlakem. Poradíme Vám, jaké jízdenky ideálně zvolit pro Vaši dovolenou v Alpách a rovnou Vám veškeré cestovní doklady výhodně vystavíme, neboť jsme jejich oficiálním distributorem pro český trh. Jaké jsou typy turistických jízdenek, jak je to s rezervacemi, jízdními časy a se sezonami?

 

1) Swiss Travel Pass

Síťová jízdenka na veřejnou dopravu po celém Švýcarsku: v ceně jsou vlaky, autobusy, tramvaje, trolejbusy, lodě na většině jezer, nejstarší zubačka Evropy na horu Rigi, lanovky na Stanserhorn a Stoos + sleva 50 % na drtivou většinu ostatních vysokohorských ozubnicových železnic a lanovek + volný vstup do několika stovek muzeí a památek i čokoládovny Frey poblíž Aarau + cestování dětí do 16 let v doprovodu rodičů zdarma (nutno požádat při nákupu o Family Card – nelze ji vystavit dodatečně!).

Swiss Travel Pass  se prodává s platností na 3, 4, 6, 8 nebo 15 dní, orientační ceník najdete níže.

Hlavní švýcarská letiště Curych (ZRH) a Ženeva (GVA) mají vlastní nádraží s hustým jízdním řádem, letiště Basilej (BSL) je napojeno na Švýcarský dopravní systém autobusem (na lince platí Swiss Travel Pass). V případě příjezdu autem doporučujeme využít bezpečnou formu parkování na parkovišti v pěším dosahu nádraží (ceny od 10,- CHF za 24 hodin).

Pro cestování nejsou nutné rezervace, s výjimkou panoramatických vlaků: Bernina Express, Glacier Express, Gotthard Panorama Express a některých dalších (místenky Vám na přání zařídíme).

Orientační ceny Swiss Travel Pass 2023

Swiss Travel Pass

2. třída

1. třída

Platnost

3 dny

6 035 Kč

9 595 Kč

4 dny

7 305 Kč

11 625 Kč

6 dnů

9 335 Kč

14 820 Kč

8 dnů

10 115 Kč

16 045 Kč

15 dnů

11 155 Kč

17 550 Kč

Swiss Travel Pass opravňuje k neomezenému cestování vlaky, autobusy a loděmi po celém Švýcarsku. V ceně je i hromadná doprava v 90 švýcarských městech. Platnost jízdenky je na 3, 4, 6, 8 nebo 15 po sobě jdoucích dní. Cestování dětí do 16 let v doprovodu rodičů zdarma (nutno při nákupu požádat o Family Card – je zdarma, nelze ji však vystavit dodatečně!). Mladiství do 25 let mají při nákupu slevu 30 %. Swiss Travel Pass platí také jako Museum Pass, který vás opravňuje ke vstupu do 500 muzeí (www.museumspass.ch). Výše uvedené ceny jsou orientační a závisí na aktuálním kurzu. Poplatek za vystavení: 200,- CZK / 1 osoba. Právo změny cen vyhrazeno.

Swiss Travel Pass Flex

2. třída

1. třída

Platnost

3 dny

6 945 Kč

11 025 Kč

4 dny

8 400 Kč

13 365 Kč

6 dnů

9 985 Kč

15 860 Kč

8 dnů

10 635 Kč

16 875 Kč

15 dnů

11 675 Kč

18 355 Kč

Swiss Travel Pass Flex zahrnuje rovněž neomezené cestování v celé síti veřejné dopravy ve Švýcarsku. Na rozdíl od Swiss Travel Passu ale mohou být dny cestování individuálně zvoleny v průběhu jednoho měsíce. Platnost jízdenky je na 3, 4, 6, 8 nebo 15 dní v době zvoleného měsíce. Cestování dětí do 16 let v doprovodu rodičů zdarma (nutno při nákupu požádat o Family Card – je zdarma, nelze ji však vystavit dodatečně!). Mladiství do 25 let mají při nákupu slevu 30%. Swiss Travel Pass Flex platí také jako Museum Pass, který vás opravňuje ke vstupu do 500 muzeí (www.museumspass.ch) - bonus platí pouze ve zvolené dny! Výše uvedené ceny jsou orientační a závisí na aktuálním kurzu. Poplatek za vystavení: 200,- CZK / 1 osoba. Právo změny cen vyhrazeno.

 

Objednat Travel Pass


2) Regionální Travel Passy

Pokud plánujete dovolenou jen ve vybraném švýcarském regionu, zvažte namísto Swiss Travel Passu pořízení některé z regionálních jízdenek – i ty máme v nabídce a dokážeme Vám spočítat, co bude pro Vaše cestovní plány nejvýhodnější.

Velmi zajímavý je Tell-Pass pro centrální Švýcarsko: v Luzernu a okolí platí nejen na vlaky, MHD, lodě a autobusy, ale také na veškeré vysokohorské výlety zubačkami a lanovkami: nejstrmější trať na Pilatus, ledovcový výlet na Titlis, lanovku-kabriolet na Stanserhorn, nejstarší zubačku Evropy na Rigi, nejstrmější pozemní lanovku na Stoos a řadu dalších výletů.

Dále lze využít například Berner Oberland Pass či graubündenPass. Kontaktujte nás, poradíme Vám! Návrhy pro Vaše pobyty najdete též na našem webu www.svycarsko-vlakem.cz.

3) Naše stornopodmínky

Vrácení jízdenek je možné pouze v pracovních dnech, ale nejpozději před 1. dnem platnosti dokladů. Stornopoplatek činí 10 % z ceny. Některé speciální typy jsou nevratné.

Rezervace míst jsou nevratné.

Poplatek za vystavení vrátit nelze.

4) Vystavení a dodání jízdenek

Travel Passy vystavujeme s ohledem na storno podmínky cca 7 dnů před termínem Vaší cesty a dodáváme elektronicky.

5) Orientační cestovní časy

Curych – Luzern 50 minut (z letiště 70 minut), Curych – Bern 55 minut (z letiště 70 minut), Curych – Zermatt 3,5 hodiny, Curych – Svatý Mořic / Pontresina 3,5 hodiny, Curych – Basilej 55 minut, Bern – Basilej 55 minut, Bern – Luzern 60 minut, Bern – Interlaken 55 minut, Bern – Lausanne 70 minut, Lausanne – Ženeva 40 minut, Svatý Mořic – Zermatt (Glacier Express) 8 hodin, Landquart – Tirano (Bernina Express) 5 hodin, Svatý Mořic – Tirano (Bernina Express) 2,5 hodiny, Gotthard Panorama Express (Lugano – Luzern včetně parníku) 5,5 hodiny.

6) Sezony aneb Kdy jet do Švýcarska

Zima: vyhnete-li se nabitým prázdninovým týdnům v prosinci a v únoru, zažijete skvělé cestování vlakem, alpský wellness, lyžování či sáňkování.

Jaro: duben, květen i červen nabízejí ve Švýcarsku nízké ceny (s výjimkou svátků), kontrasty květů a sněhu a proměnlivé počasí. Ideální čas pro vlakové výlety, nelze chodit po horách.

Léto: červenec a srpen je hlavní sezona, vrchol je okolo státního svátku 1. srpna. Závěr srpna a září, to je nejlepší sezona na pěší túry po horách: málo turistů a relativně stále počasí.

Podzim: říjen může být ještě krásný, ačkoli se krátí dny a na horách už přichází první sněžení. Listopad a úvod prosince je z turistického pohledu naprosto nejnižší sezona.

 

 

 

Hrad