Aktuality

Přání a pozdrav do nového roku

Milí klienti,

dovolte mi popřát Vám v novém roce ze všeho nejdřív pevné zdraví a hodně sil. Věřme, že se nám všem souboj s covidem podaří vyhrát. Jak probíhala pandemie ve Švýcarsku dosud a další aktuální informace naleznete v tomto článku.

Vaše Markéta Meier

Číst dále..

Nabídka na sezónu 2021 - aktuální informace

Milí klienti,

po zrušené virové sezoně 2020 už se jistě – stejně jako my – nemůžete dočkat krásných vlakových zážitků na švýcarských kolejích. Připravili jsme pro Vás opět pestrou nabídku okruhů s průvodcem křížem krážem zemí mistrů světa v železničním cestování.

Také v sezoně 2021 se s námi můžete těšit na opravdové cestovatelské lahůdky, které nadchnou nejen milovníky železnic. Zájezdy s průvodcem tradičně připravujeme pro komorní skupinky 12 až 18 cestovatelů, vybrat si můžete z několika programů.

Jen Vás ještě prosíme – a předem děkujeme za pochopení – vydržte. V žádném případě nezavíráme, jen s ohledem na virovou situaci jsme se rozhodli vyčkat s prodejem dalších zájezdů prozatím do ledna. Každopádně Vaše cesty můžete plánovat bez obav - u nás máte zdarma storno do 30 dnů před zveřejněným termínem začátku zájezdu (s výjimkou případných letenek, kde se podmínky řídí pravidly letecké společnosti).

Na základě našich dlouholetých zkušeností se pro Vás snažíme vyhledávat také výjimečná pobytová místa. V oblasti majestátního ledovce Aletsch je to například hotel Belalp, který osobně provozujeme na exkluzivní horské vyhlídce mezi starousedlíky a kde se vracíme přímo ke kořenům Švýcarska. Také s námi můžete exkluzivně přenocovat na vrcholu luzernské dračí skály Pilatus, nebo vás vezmeme do opravdové alpské sýrárny, kde vzniká výhradně v letních měsících lahodný švýcarský horský sýr.

Budeme se těšit na Vaše přihlášky.

S pozdravem

Markéta Meier a Petr Čermák, vaši vlakoví průvodci Švýcarskem

Číst dále..

Pozdrav

Milí klienti,
 
před měsícem jsem se z důvodu celosvětové koronakrize rozhodla zrušit všechny zájezdy na rok 2020 do Švýcarska. Najednou si člověk uvědomil, že vypnout a zastavit se aspoň na chvilku neuškodí.
 
Náš hotel ve Švýcarsku je stále zavřený, takže si připadám jako žena v domácnosti, vařím, peru, uklízím, po 10 letech jsem oprášila kuchařky a dětem uvařila oblíbené knedlíky s rajskou omáčkou a upekla buchty. Z našeho bytu nad nádražím v Brigu se dívám na koleje, kde parkují vagony, které teď nemají koho vozit, a vzpomínám na všechny skvělé zážitky z cest s Vámi.
 
Cestování tento rok bude hlavně ve znaku domova, což pro mě znamená výlety po Švýcarsku jednak na místa, kde jsem dosud nebyla a kam bych Vás ráda v budoucnu zavezla, ale také po světoznámých lokalitách švýcarských Alp, ovšem letos výjimečně bez návalů čínských a indických turistů. Je to pro mě podobně pohádková představa jako pro Vás projít si prázdnou Prahu bez davů anglických pivařů a korejských romantiků.
 
Tak jako mnohým z Vás letošní události překazily plány na cestu do Švýcarska, mně s manželem padla pro změnu plánovaná jarní výprava do Česka. Jičín, Turnov, Prachovské skály, České Švýcarsko, jižní Morava a spousta dalších krásných koutů na nás musí počkat do příštího roku, ale Vám jistě nabídnou krásné možnosti domácího cestování.
 
Přeji Vám krásné léto doma v Česku a už nyní se těším na Váš zájem o naše zájezdy vlakem křížem krážem Švýcarskem v roce 2021. Během letošního podzimu Vám podle vývoje světové situace představím aktuální nabídku.
 
Přeji hodně zdraví a na shledanou ve Švýcarsku.
 
Vaše Markéta Meier

Číst dále..

Zájezdy s průvodcem 2020 - ZRUŠENO

Vážení klienti,

vzhledem ke kritické situaci v Evropě kvůli koronaviru Covid-19 jsem se rozhodla v této sezoně nepořádat žádné zájezdy do Švýcarska. Domnívám se, že i to nejkrásnější kolejové cestování alpskou krajinou by letos bylo nevyhnutně zastíněno pandemií.

Během letošního podzimu Vám ráda zašlu aktualizovanou nabídku letošních zrušených poznávacích programů v nových termínech pro sezonu 2021.

Děkuji za pochopení i za Vaši důvěru, přeji Vám všem pevné zdraví a budu se těšit na setkání ve Švýcarsku v roce 2021.
Vaše Markéta Meier

Číst dále..

SEZÓNA 2020

Sezóna 2019 přinesla i díky Vám opět báječné vlakové zážitky. Děkujeme všem cestovatelům, byli jste - tak jako během celých dosavadních 12 let našich zájezdů křížem krážem kolejovým rájem - úžasnými společníky na cestách vlakem, během plaveb parníkem i při pěších túrách Alpami (fotografie z našich zájezdů si můžete prohlédnout v galerii).

Číst dále..

SWISS TRAVEL PASS

Od 1. května 2019 přebírá naše cestovní agentura www.svycarsko-vlakem.cz český prodej populárních turistických jízdenek na švýcarskou veřejnou dopravu, známých jako Swiss Travel Pass, případně regionálních variant jako je například TellPass. Už nyní si je můžete u nás objednávat na adrese info@svycarsko-vlakem.cz. Návrhy na cesty vlakem, lodí, autobusem, zubačkou či lanovkou po celém Švýcarsku i v jednotlivých regionech najdete na našem webu www.svycarsko-vlakem.cz.

Číst dále..

Babylon - Markéta Meier a její splněný sen

Hrad