Aktuality

Nové vozy na nejstrmější železnici světa

Ozubnicová železnice na Pilatus, nejstrmější trať světa se sklonem kolejí až 48 %, nasazuje do pravidelného provozu letos v červnu (přesně 5. června) všech 8 zbrusu nových, velkolepě prosklených vyhlídkových vagonů značky Stadler. Budou jezdit z Alpnachstadu na dvoutisícovou skálu nad Luzernem v půlhodinovém intervalu. Cesta na vrchol se tak zrychlí zhruba o 10 minut, trať přitom zůstává stále původní z roku 1889, včetně originální ozubnice unikátního systému Locher, použitého pouze na této trati.

Číst dále..

Roger Federer ve švýcarském vlaku

Tak už i Roger Federer propadl kouzlu švýcarského vlaku! Sice tak trochu omylem, ale o to silněji. Tenisová superstar natočila třetí video k propagaci Švýcarska – letos poprvé ve vlaku. Veselou kolejovou ukázku s Federerem režíroval oscarový režisér Tom Hooper (Oscara získal za film Králova řeč z roku 2011). Federer loni ukončil kariéru vrcholového sportovce a nadále působí jako ambasador Switzerland Tourismu.

Číst dále..

Švýcarsko po kolejích a v pohorkách

Nenajdete lepší opiát, nežli alpské pěší túry, napsal už v roce 1880 slavný americký spisovatel Mark Twain v cestopise Tulák v cizině. My sice většinu našich zájezdů připravujeme jako pohodové vyhlídkové jízdy vlakem pouze s krátkými vycházkami, ale jednou za rok – vždy o letních prázdninách, abyste mohli vzít s sebou i děti či vnoučata – můžete s naším nadšeným průvodcem Petrem Čermákem vyrazit i na důkladnější pěší výšlapy do hor ve stopách jeho knížky Švýcarskem po kolejích a v pohorkách. Každý rok jezdíme na túry do jiné oblasti, v srpnu 2023 si vyšlápneme okolo Luzernského jezera. Těšit se můžete na panoramatickou hřebenovku nad jezerem s nejstrmější kolejovou lanovkou světa, výjezd nejstrmější zubačkou světa na mystický Pilatus a po výletě na letní ledovec si jistě rádi zaplavete i v jezeře.

Číst dále..

Revoluční GoldenPass Express

Ledovcový expres, Bernina expres, Gotthard expres – to je svatá trojice švýcarských vyhlídkových vlaků, které můžete zažít v našich různých zájezdech během celého roku. Revoluční novinkou na švýcarských kolejích je od prosince 2022 nový GoldenPass Express, který dokáže na trati Montreux – Interlaken za jízdy změnit rozchod podvozku, a tak bez nutnosti přestupu operuje na metrové úzkokolejce i na klasické trati 1 435 mm. Dalším lákadlem tohoto vyhlídkového vlaku je nová luxusní cestovní třída Prestige Class, která má vyhřívaná otočná sedadla. Všechna křesla tohoto vlaku včetně 1. a 2. třídy nabízejí panoramatický výhled. Svezení po trati GoldenPass Expressu nabízíme exkluzivně během podzimního prodlouženého vinařského a wellness víkendu.

Číst dále..

Hotelové legendy Švýcarska

Proč právě Švýcaři vypilovali hotelový byznys na absolutní špičku? Jaké stopy zanechal v rodné zemi legendární král hoteliérů a hoteliér králů César Ritz, jehož jméno nesou nejslavnější světové podniky? Které hotely musíte ve Švýcarsku rozhodně zažít a proč to zdaleka nejsou jen přepychové pětihvězdičkové paláce? Naši nadšení „švýcarologičtí“ průvodci Petr Čermák a Alena Koukalová se jako úplně první na českém trhu rozhodli podrobněji věnovat světově obdivovanému fenoménu – švýcarskému hoteliérství. Společně vymysleli a sepsali sběratelskou knížku s názvem Hotelové legendy Švýcarska, která představuje 33 příběhů, 33 rarit a jako bonus ještě 33 tipů na výlety a 33 dobrot k jídlu. Na většinu popisovaných míst se s oběma autory můžete vypravit i v rámci našich zájezdů.

Číst dále..

Jeli jsme NEJDELŠÍM VLAKEM!

Jako jediná cestovka na českém trhu jsme exkluzivně měli zástupce na palubě nejdelšího vlaku světa, který projel švýcarskými Alpami v sobotu 29. října 2022. Zápis do Guinnessovy knihy získala Rhätská dráha díky soupravě 100 vozů, oficiálně dlouhé 1 906 metrů. Rekordní vlak tvořily moderní elektrické jednotky Capricorn značky Stadler, souprava vážila 2 990 tun, v úseku UNESCO železnice Preda – Bergün – Filisur – Alvaneu zdolala za hodinu celkem 25 km s převýšením 789 metrů směrem z kopce průměrným tempem 30 km/h s jednou zastávkou. Brzděním s rekuperací vlak vygeneroval 4 000 kWh elektřiny. Na Rhätskou dráhu se můžete podívat během našich zájezdů: Kolejové divy Švýcarska, Zimní kolejová pohádka či Luxusní Švýcarsko.

Číst dále..

Sezóna 2023

Milí fanoušci Švýcarska, děkujeme Vám za důvěru a beznadějně vyprodanou sezónu 2022! Dodali jste nám spoustu elánu a nových nápadů, které se odrážejí v naší historicky nejpestřejší nabídce na novou sezónu 2023. Náš nadšený tým cestovní kanceláře www.svycarsko-vlakem.cz pro Vás tradičně připravil poznávací a zážitkové programy v malých vlakových skupinkách 12 až 16 cestovatelů s českým průvodcem. Stále platí, že všechny naše programy lze v případě zájmu absolvovat též individuálně, itinerář a jízdenky Vám rádi zajistíme - napište nám.

A ještě jeden důležitý detail: Vaše vlakové cesty Švýcarskem můžete s naší cestovní kanceláří plánovat bez obav – u nás máte zdarma storno do 60 dnů před zveřejněným termínem začátku zájezdu (s výjimkou případných letenek, kde se podmínky řídí pravidly letecké společnosti).

Číst dále..

SWISS TRAVEL PASS

Od 1. května 2019 přebírá naše cestovní kancelář www.svycarsko-vlakem.cz český prodej populárních turistických jízdenek na švýcarskou veřejnou dopravu, známých jako Swiss Travel Pass, případně regionálních variant jako je například TellPass. Už nyní si je můžete u nás objednávat na adrese info@svycarsko-vlakem.cz. Návrhy na cesty vlakem, lodí, autobusem, zubačkou či lanovkou po celém Švýcarsku i v jednotlivých regionech najdete na našem webu www.svycarsko-vlakem.cz.

Číst dále..

Babylon - Marketa Meier a její splněný sen

Hrad