Zájezdy s průvodcem - garance malých skupin = individuální přístup

Milí fanoušci Švýcarska,

historicky rekordní sezóna 2022 ukázala, že dovolená ve švýcarském vlaku je stále větším lákadlem a my už se těšíme, až Vás přivítáme na cestách v roce 2023. Všechny naše zájezdy byly v roce 2022 vyprodané, na některé se dokonce tvořily pořadníky náhradníků, a tak jsme pro Vás připravili na rok 2023 pestřejší nabídku programů s ještě bohatším výběrem termínů od března až do října. Neváhejte s rezervací, tradičně se můžete těšit na malé vlakové skupinky 12 až 16 cestovatelů.

Nadšený tým cestovní agentury www.svycarsko-vlakem.cz pro sezónu 2023 nabízí klasické oblíbené programy i atraktivní novinky. Vedle zavedených okruhů za rozkvetlým jarem ve Švýcarsku, za kolejovými divy Švýcarska a za nejkrásnějšími místy Švýcarska jsme připravili i zimní vlakový program s ochutnávkou legendárního Ledovcového expresu, luxusní okruh s pobytem v 5* matterhornském resortu Riffelalp a exkluzivní Excellence Class Ledovcového expresu (to je na českém trhu unikátní nabídka). Na Vaše četná přání nově nabízíme též kompletní trasu Ledovcového expresu 1. třídou s wellnessem. Populární prázdninový rodinný zájezd tentokrát uspořádáme na Luzernském jezeře. A sezónu zakončíme opět podzimním vinařským víkendem s wellnessem.

Děkujeme za Vaši pohodovou společnost na cestách, vážíme si Vaší důvěry a těšíme se na viděnou ve švýcarském vlaku s vydatnou posilou v naší průvodcovské sestavě. Kromě „známých tváří“ - majitelky agentury Markéty Meier a autora švýcarských bedekrů Petra Čermáka - s Vámi bude nově jezdit i nadšená švýcaroložka Alena Koukalová, původně dlouholetá ředitelka pražské kanceláře Schweiz Tourismu a Švýcarsko-české obchodní komory.

EXKLUZIVNÍ NOVINKA! Zimní kolejová pohádka ve Švýcarsku

Vydejte se s námi premiérově v zimním termínu na velkolepou výpravu za krásami zasněžených alpských železnic. Užijte si historickou dráhu Albula/Bernina ze seznamu UNESCO, svezte se v originál Ledovcovém expresu, zdolávejte hory nejstarší evropskou zubačkou, zažijte nejdelší tunel světa i nejkrásnější transalpskou dráhu.

EXKLUZIVNÍ BONUS ZDARMA! Legendární panoramatický vlak Ledovcový expres v 1. třídě.

Termín: 24. - 29. března 2023
Cena na osobu: 57.900,- CZK
Aktuální počet míst: 4
Podrobný popis zájezdu zde

Rozkvetlé jarní Švýcarsko

Vydejte se s námi za barevnou krásou rozkvetlého jarního Švýcarska na osvěžující pobyt v okolí tří okouzlujících jezer -Luzernského, Luganského a locarnského Maggiore - zažijete romantický vlakový výlet do jarních Alp.

Pro velký zájem jsme přidali další termín!

BONUS ZDARMA: Upgrade do 1. třídy Gotthard Panorama Expressu.

Termín: 26. dubna - 1. května / 3. - 8. května 2023
Cena na osobu: 56.900,- CZK
Aktuální počet míst: duben - VYPRODÁNO / květen - 8
Podrobný popis zájezdu zde

Kolejové divy Švýcarska

Vydejte se s námi na oblíbenou každoroční velkolepou výpravu za krásami alpských železnic. Užijte si historickou dráhu Albula/Bernina ze seznamu UNESCO, svezte se po trati Ledovcového expresu, zdolávejte hory nejstrmější světovou i nejstarší evropskou zubačkou, zažijte nejdelší tunel světa. Uvidíte to nejhezčí, co švýcarské vlaky nabízejí, v doprovodu Petra Čermáka, který napsal tři švýcarské „vlakologické“ bedekry. Naší filozofií je pohodové poznávání Švýcarska maximálně zblízka, proto cestujeme zásadně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou a naši klienti oceňují i prostor pro samostatné objevování míst, která je zaujmou.

BONUS ZDARMA: Pilatus - nejstrmější zubačka světa.

Termín: 31. května - 5. června / 27. září – 2. října 2023
Cena na osobu: 56.900,- CZK
Aktuální počet míst: květen - 6 / září - 12
Podrobný popis zájezdu zde

To nejhezčí ze Švýcarska - červen

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné velehorské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje od roku 1991, a Petra Čermáka, autora tří švýcarských bedekrů. Naší filozofií je pohodové poznávání Švýcarska maximálně zblízka, proto cestujeme zásadně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou a naši klienti oceňují i prostor pro samostatné objevování míst, která je zaujmou.

BONUSY ZDARMA: Supermoderní lanovka Eiger Express, vyhlídková zubačka na třítisícovku Gornergrat.

Termín: 11. - 16. června 2023
Cena na osobu: 62.900,- CZK
Aktuální počet míst: 6
Podrobný popis zájezdu zde

NOVINKA! Ledovcový expres + Alpský wellness

Poznejte s námi krásné kouty Švýcarska jako Svatý Mořic, Zermatt či Luzernské jezero, užijte si celodenní výlet legendárním Ledovcovým expresem, komfortní železniční cestování švýcarskou 1. třídou, dopřejte si vyhlídkový alpský wellness a ochutnávejte švýcarské dobroty během novinkového luxusního okruhu Švýcarskem.

EXKLUZIVNÍ BONUS: komplet Ledovcový expres v 1. třídě včetně oběda.

Termín: 18. - 23. června 2023
Cena na osobu: 74.900,- CZK
Aktuální počet míst: 12
Podrobný popis zájezdu zde

Luxusní Švýcarsko vlakem v 1. třídě

Vydejte se s námi na velkolepou výpravu za krásami Švýcarska v maximálním pohodlí: čeká vás cestování 1. třídou světově obdivovaných švýcarských vlaků, plavba salonním parníkem v 1. třídě, vybrané luxusní hotely na nejkrásnějších místech Švýcarska, špičkový wellness v Alpách i na jezeře v údolí, bohatá polopenze z pestrých regionálních specialit nejrůznějších koutů Švýcarska a spousta dalších překvapení. Poznejte s námi Švýcarsko zblízka tak, jak ho zažívají VIP hosté z celého světa!

EXKLUZIVNÍ BONUS! Excellence Class Ledovcového expresu - superluxusní all inclusive celodenní kolejová pouť Alpami.

Termín: 2. - 7. července / 3. - 8. září 2023
Cena na osobu: 94.900,- CZK
Aktuální počet míst: červenec - 4 / září - 12
Podrobný popis zájezdu zde

Rodinné alpské léto na Luzernském jezeře

Vydejte se s námi i s Vašimi dětmi či vnoučaty na Luzernské jezero, do kraje legend a mýtů, kde se před víc jak 700 roky začalo rodit dnešní nezávislé Švýcarsko. Pojedeme vlakem, poplujeme lodí a hlavně budeme chodit pěšky. Vydáme se na velkolepou vyhlídkovou hřebenovku nad jezerem, lanovkou se vyvezeme na ledovcovou třítisícovku Titlis a vyrazíme též nejstrmější železnicí světa na mystickou skálu Pilatus nad Luzernem. Zaplaveme si i v letním ledovcovém jezeře? Pohorky, plavky a dobrou náladu s sebou.

RODINNÉ ALPSKÉ LÉTO = letní Švýcarsko za nejnižší cenu.

Termín: 16. - 20. srpna 2023
Cena na osobu: 37.900,- CZK
Aktuální počet míst: 2
Podrobný popis zájezdu zde

To nejhezčí ze Švýcarska - září

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné velehorské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje od roku 1991, a Petra Čermáka, autora tří švýcarských bedekrů. Naší filozofií je pohodové poznávání Švýcarska maximálně zblízka, proto cestujeme zásadně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou a naši klienti oceňují i prostor pro samostatné objevování míst, která je zaujmou.

BONUSY ZDARMA:  Supermoderní lanovka Eiger Express, vyhlídková zubačka na třítisícovku Gornergrat.

Termín: 11. - 16. září 2023
Cena na osobu: 62.900,- CZK
Aktuální počet míst: 4
Podrobný popis zájezdu zde
Hrad