Zájezdy s průvodcem - garance malých skupin = individuální přístup

Milí cestovatelé,

chcete poznat Švýcarsko opravdu zblízka? U nás jste na nejlepší adrese! Ve skupinkách 12 až 16 lidí cestujeme už 15 let výhradně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou (vlakem, lodí či poštovním autobusem), na výletech potkáváme švýcarské vojáky i školáky, jejich rodiče i prarodiče, užíváme si legendární pohostinnost švýcarských hoteliérů, pochutnáváme si na alpské polopenzi, samozřejmostí je český průvodce po dobu programu ve Švýcarsku.

Ať pojedete objevovat poprvé, nebo se s námi vracíte na oblíbená místa, připravili jsme pro Vás pestrou nabídku zájezdů na sezonu 2024. Už nyní můžete vybírat, plánovat, objednávat a těšit se na Vaši dovolenou ve švýcarském vlaku s naším týmem nadšených švýcarologů www.svycarsko-vlakem.cz. Vašimi průvodci na cestách budou majitelka CK a hoteliérka Marketa Meier, dlouholetá ředitelka Obchodní komory Švýcarsko - Česká republika a Schweiz Tourismu Alena Koukalová, nebo autor série švýcarských knižních bedekrů a vlakolog Petr Čermák.

Těšíme se na viděnou ve švýcarském vlaku!

To nejhezčí ze Švýcarska - 2 termíny

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné velehorské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje od roku 1991, a Petra Čermáka, autora tří švýcarských bedekrů. Naší filozofií je pohodové poznávání Švýcarska maximálně zblízka, proto cestujeme zásadně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou a naši klienti oceňují i prostor pro samostatné objevování míst, která je zaujmou.

BONUSY ZDARMA: Supermoderní lanovka Eiger Express, vyhlídková zubačka na třítisícovku Gornergrat.

Termín: 9. - 14. června / 15. - 20. září 2024
Cena na osobu: 59.900,- CZK
Aktuální počet míst: červen: VYPRODÁNO/ září: 2
Podrobný popis zájezdu zde

Rodinné alpské léto na Luzernském jezeře

Vydejte se s námi i s Vašimi dětmi či vnoučaty do kraje legend a mýtů, kde se před víc jak 700 roky začalo rodit Švýcarsko. Pojedeme vlakem, poplujeme lodí a budeme chodit pěšky. Vydáme se na vyhlídkovou hřebenovku nad jezerem, projdeme se ve stopě švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella, vyjedeme nejstrmější železnicí světa na mystickou skálu Pilatus nad Luzernem a podíváme se na spoustu dalších krásných míst. Zaplaveme si i v letním ledovcovém jezeře? Pohorky, plavky a dobrou náladu s sebou.

Velkou výhodou tohoto programu je pobyt po celou dobu na jednom místě, v klasickém 4* stopadesátiletém hotelu přímo na břehu jezera. Hotel disponuje vlastním parkovištěm zdarma, soukromým přístupem k jezeru, wellness centrem a posilovnou, je zde restaurace, která nabízí mezinárodní kuchyni, sezónní speciality a místní jídla. Za příznivého počasí si lze jídlo vychutnat na terase s překrásným výhledem na jezero. Program připravujeme časově tak, abyste měli i osobní prostor užít si hotelového pohodlí v této exkluzivní lokalitě.

RODINNÉ ALPSKÉ LÉTO = letní Švýcarsko za nejnižší cenu.

Termín: 21. - 25. srpna 2024
Cena na osobu: 39.900,- CZK
Aktuální počet míst: VYPRODÁNO
Podrobný popis zájezdu zde

NOVINKA! Ženeva, hodinky, sýry a čokoláda

Vydejte se s námi na začátku podzimních dnů na Ženevské jezero, do nejzápadnějšího koutu Švýcarska, proslulého nejen samotnou Ženevou, ale také spoustou dalších lákadel jako jsou legendární švýcarské hodinky, sýry, čokolády a samozřejmě vlaky.

Termín: 3. - 6. října 2024
Cena na osobu: 29.900,- CZK
Aktuální počet míst: 6
Podrobný popis zájezdu zde

NOVINKA! Švýcarské babí léto: víno, hory, vlaky a krásy UNESCO

Podzim je tradičním časem vinobraní a barevné přírody kouzelně nasvícené nízkým sluncem. Během prodlouženého podzimního víkendu přijeďte strávit čas do švýcarských vinic ve dvou vyhlášených kantonech Vaud na Ženevském jezeře a Wallis na úpatí čtyřtisícových velehor. Projdeme si vinice, navštívíme moderní místní sklípky, okoštujeme přímo u pramene, vyšlápneme si k největšímu alpskému ledovci, do místních barevných lesů a budeme se vozit světově obdivovanými švýcarskými horskými vlaky.

Termín: 12. - 15. října 2024
Cena na osobu: 32.900,- CZK
Aktuální počet míst: 6
Podrobný popis zájezdu zde

Zimní kolejová pohádka ve Švýcarsku

Vydejte se s námi v zimním termínu na velkolepou výpravu za krásami zasněžených alpských železnic. Užijte si historickou dráhu Albula/Bernina ze seznamu UNESCO, svezte se v originál Ledovcovém expresu, zdolávejte hory nejstarší evropskou zubačkou, zažijte nejdelší tunel světa i nejkrásnější transalpskou dráhu.

EXKLUZIVNÍ BONUS ZDARMA: Legendární panoramatický vlak Ledovcový expres v 1. třídě.

Termín: březen 2025
Cena na osobu: od 54.900,- CZK
Podrobný popis zájezdu zde

Rozkvetlé jarní Švýcarsko

Vydejte se s námi za barevnou krásou rozkvetlého jarního Švýcarska na osvěžující pobyt v okolí tří okouzlujících jezer – Luganského, locarnského Maggiore a Luzernského - zažijete romantický vlakový výlet do jarních Alp.

BONUS ZDARMA: Upgrade do 1. třídy Gotthard Panorama Expressu.

Termín: květen 2025
Cena na osobu: od 53.900,- CZK
Podrobný popis zájezdu zde

NOVINKA! Jarní Ledovcový expres, horské vycházky a lázně

Vydejte se s námi na švýcarské koleje v nejpestřejší sezoně: v údolí už krajina krásně kvete, zatímco na horách stále leží sníh. Zveme Vás k velké vlakové výpravě Ledovcovým expresem v komfortu 1. třídy, k jarním vyhlídkovým vycházkám kolem kolejí i k rozmazlování v horských termálních lázních.

BONUS ZDARMA: Upgrade do 1. třídy Ledovcového expresu včetně oběda ve vlaku, vyhlídková zubačka na třítisícovku Gornergrat.

Termín: Květen 2025
Cena na osobu: od 54.900,- CZK
Podrobný popis zájezdu zde

Kolejové divy Švýcarska 2025

Vydejte se s námi na oblíbenou každoroční velkolepou výpravu za krásami alpských železnic. Užijte si historickou dráhu Albula/Bernina ze seznamu UNESCO, svezte se po trati Ledovcového expresu, zdolávejte hory nejstrmější světovou i nejstarší evropskou zubačkou, zažijte nejdelší tunel světa. Uvidíte to nejhezčí, co švýcarské vlaky nabízejí, v doprovodu Petra Čermáka, který napsal tři švýcarské „vlakologické“ bedekry. Naší filozofií je pohodové poznávání Švýcarska maximálně zblízka, proto cestujeme zásadně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou a naši klienti oceňují i prostor pro samostatné objevování míst, která je zaujmou.

BONUS ZDARMA: Pilatus - nejstrmější zubačka světa.

Termín: Květen 2025
Cena na osobu: od 57.900,- CZK
Podrobný popis zájezdu zde

Alpské růže 2025

Zažijte nejkrásnější čas roku ve švýcarských Alpách - vydejte se s námi po kolejích a pěšky do evropských velehor v době, kdy kvetou alpské růže! Projdete si švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice. V programu tohoto prázdninového zájezdu myslíme i na rodiny se školními dětmi, proto chystáme horskou turistiku, pestré výšlapy mohou trvat přibližně 3 hodiny. Kdo dává přednost relaxu, může se samostatně kochat alpskými krásami, průvodci doprovodí na horských stezkách aktivní účastníky.

Termín: červenec 2025
Cena na osobu: od 54.900,- CZK
Podrobný popis zájezdu zde
Hrad