Hotel Belalp

Hotel Belalp s úchvatnými výhledy na největší alpský ledovec Aletsch, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází ve Švýcarském kantonu Wallis ve výšce 2.137 m n. m.

Historická budova hotelu, který provozuje Marketa Meier s manželem, spadá do období tzv. Belle Epoque, tj. krásných a bezstarostných časů na přelomu 19. a 20. století. Horský hotel, který už 160 let píše dějiny alpské turistiky v této oblasti, je svědectvím mimořádného průkopnického ducha. Stal se oblíbenou destinací pro mladé i seniory, rodiny, skupiny, firemní semináře a svatební hostiny. Je to ideální lokalita pro načerpání síly a inspirace do dnešního zrychleného světa.

Hotel je skvělým místem pro letní i zimní dovolenou. Kapacita hotelu je celkem 26 pokojů s 80 lůžky, hostům jsou k dispozici i seminární a relaxační prostory, které jsou vhodné jak pro soukromé rodinné oslavy a svatby, tak i pro pořádání firemních akcí či seminářů.

Panoramatická restaurace Hotelu Belalp s kapacitou 120 míst, stejně jako venkovní terasa s kapacitou 150 míst podává tradiční švýcarskou kuchyni a speciality z kantonu Wallis - vše v doprovodu úchvatných výhledů na okolní alpské masivy od ledovce Aletsch až po Matterhorn

Hotelové pokoje zařízené v rustikálním stylu jsou vybavené masivním nábytkem. Hotel nabízí ubytování v jedno-, dvou-, tří a čtyřlůžkových pokojích se sprchou/ WC. Dva dvoulůžkové pokoje mají k dispozici umyvadlo a sprchu/ WC na patře, přičemž jeden z těchto pokojů je historický ,,Tyndall'' pokoj. Část pokojů má balkon s výhledem na jih.

Hrad