Rodinné alpské léto na Luzernském jezeře

21. - 25. srpna 2024

Vydejte se s námi i s Vašimi dětmi či vnoučaty do kraje legend a mýtů, kde se před víc jak 700 roky začalo rodit Švýcarsko. Pojedeme vlakem, poplujeme lodí a budeme chodit pěšky. Vydáme se na vyhlídkovou hřebenovku nad jezerem, projdeme se ve stopě švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella, vyjedeme nejstrmější železnicí světa na mystickou skálu Pilatus nad Luzernem a podíváme se na spoustu dalších krásných míst. Zaplaveme si i v letním ledovcovém jezeře? Pohorky, plavky a dobrou náladu s sebou.

Velkou výhodou tohoto programu je pobyt po celou dobu na jednom místě, v klasickém 4* stopadesátiletém hotelu přímo na břehu jezera. Hotel disponuje vlastním parkovištěm zdarma, soukromým přístupem k jezeru, wellness centrem a posilovnou, je zde restaurace, která nabízí mezinárodní kuchyni, sezónní speciality a místní jídla. Za příznivého počasí si lze jídlo vychutnat na terase s překrásným výhledem na jezero. Program připravujeme časově tak, abyste měli i osobní prostor užít si hotelového pohodlí v této exkluzivní lokalitě.

RODINNÉ ALPSKÉ LÉTO = letní Švýcarsko za nejnižší cenu.


1. den

Příjezd a rodiště Švýcarska

Po poledni si dáme sraz v Brunnenu, noblesním městě na pobřeží Luzernského jezera, které bude po celou dobu naší základnou. Hned první den se vydáme na odpolední vycházku, prozatím pouze „cvičně“ z kopce: parníkem vyplujeme z Brunnenu do Treibu, odtud se vyvezeme  pozemní lanovkou na Seelisberg a poté sejdeme za hodinu dolů jedním z nejkrásnějších úseků švýcarské národní stezky číslo 99 na památnou louku Rütli, kde se v létě roku 1291 zrodilo Švýcarsko. Následně se vrátíme lodí do hotelu.

Nocleh: Brunnen

2. den

Vyhlídková hřebenovka a jezerní relax

Druhý den našeho letního švýcarského „pochoďáčku“ zahájíme v kabině nejstrmější pozemní lanovky světa. Vyjedeme s ní z údolí na Stoos a odtud sedačkou až na hřeben nad jezerem, který si projdeme během dvouhodinového vyhlídkového výšlapu po trase Klingenstock - Fronalpstock. Odpoledne podle počasí a nálady strávíme koupáním  v jezeře nebo vlakovým výsadkem po legendární stoleté Gotthardské železnici. Případně se přímo v Brunnenu nabízí možnost sestavit si v nožířství vlastnoručně legendární švýcarský armádní nůž Victorinox.

Nocleh: Brunnen


3. den

Dračí skála Pilatus a rajský Luzern

Dnes pojedeme nejstrmější železnicí světa se sklonem kolejí až 48 % na dvoutisícovou dračí skálu Pilatus nad Luzernem za velkolepými vyhlídkami a možností hřebenových vycházek. Poté sjedeme kabinkovou lanovkou z druhé strany skály do města, kde můžete podle libosti strávit volné odpoledne prohlídkou místních atrakcí od světoznámého dřevěného mostu přes procházku po hradbách až po návštěvu nejlepšího dopravního  muzea na světě Verkehrshaus s velkolepými historickými sbírkami i moderními interaktivními exponáty.

Nocleh: Brunnen

4. den

Tellovy legendy a lanovka kabriolet

Pěšky do dějin Švýcarska: projdeme se ve stopě švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella pobřežím Luzernského jezera s památnými místy, jako je Tellova kaple. Poplujeme parníkem a podle počasí se potom vypravíme buď na Bürgenstock, přepychový resort nad jezerem spojený s legendami jako Sophia Loren, Brigitte Bardot či Audrey Hepburn nebo si užijeme výjezd supermoderní lanovkou-kabrioletem na vyhlídkovou horu Stanserhorn: v kombinaci se stařičkou pozemní lanovkou na úpatí hory je to ojedinělý zážitek.

Nocleh: Brunnen


5. den

Královna hor Rigi a odjezd

Vyjedeme si nejstarší ozubnicovou železnicí Evropy z roku 1871 na královnu hor Rigi. Nezdolní pěší turisté si mohou místo toho zkusit na rozloučenou brzy ráno - ještě než začne pálit slunce - pěšky vyběhnout na vrchol Mythen nad Brunnenem. Krátce po poledni se rozloučíme a vyrazíme na cestu k domovu. Před odjezdem nezapomeňte nakoupit klasické švýcarské gastronomické suvenýry: alpské sýry, výtečné  čokolády, švýcarské víno, sušené maso nebo třeba unikátní syrovátkovou limonádu rivella. Rádi Vám s výběrem poradíme!

Nocleh: ---

Program jednotlivých dní se může operativně lehce měnit v závislosti na počasí, dopravě a dalších místních okolnostech. V zájezdu je zahrnuta pěší turistika. Vypsané trasy absolvoval náš průvodce mnohokrát i s dětmi, ale dobře prosím zvažte své fyzické limity - je nutné samostatně ujít 3 hodiny v horském terénu. Doporučujeme hůlky, pohorky a outdoorové oblečení, ideálně merino ve vrstvách. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení.

Termín:

21. - 25. srpna 2024

Cena na osobu:

39.900,- CZK (děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 4x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* v prověřeném hotelu, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu pobytového regionu), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: V případě příjezdu autem o den dříve nebo odjezdu později Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad