NOVINKA! Švýcarské babí léto: víno, hory, vlaky a krásy UNESCO

12. - 15. října 2024

Podzim je tradičním časem vinobraní a barevné přírody kouzelně nasvícené nízkým sluncem. Během prodlouženého podzimního víkendu přijeďte strávit čas do švýcarských vinic ve dvou vyhlášených kantonech Vaud na Ženevském jezeře a Wallis na úpatí čtyřtisícových velehor. Projdeme si vinice, navštívíme moderní místní sklípky, okoštujeme přímo u pramene, vyšlápneme si k největšímu alpskému ledovci, do místních barevných lesů a budeme se vozit světově obdivovanými švýcarskými horskými vlaky.


1. den

Přílet a košt ve vinohradu UNESCO

Po přistání ve Švýcarsku nasedneme do vlaku a vydáme se nejkratší cestou vstříc švýcarským vinicím. Na odpoledne pro Vás zarezervujeme ochutnávku výborného vína (o němž místní říkají, že je tak dobré, že si ho vypijí všechno sami, tudíž se za hranice téměř nevyváží) přímo u pramene - v lokálním vinařství oblasti Lavaux. Tyto terasovité vinohrady nad Ženevským jezerem jsou zapsané v seznamu UNESCO. Podle počasí se projdeme tisíciletými vinicemi, případně můžeme navštívit blízké letovisko Montreux se sochou Freddieho Mercuryho a nahrávacím studiem kapely Queen.

Nocleh: Lavaux

2. den

Čokoláda, Bern (UNESCO), Belalp

Ráno se vypravíme do populární švýcarské továrny na čokoládu, jejímž lákadlem je kromě audiovizuální historické exkurze hlavně nekonečná ochutnávka u výrobní linky. Odtud budeme vlakem pokračovat do švýcarské metropole Bernu, kde si krátce projdeme historické centrum zapsané v seznamu UNESCO a poté pojedeme do velehorského kantonu Wallis. Ubytováni budeme na náramné vyhlídce nad největším alpským ledovcem Aletsch s excelentní alpskou kuchyní v horském hotelu (2 000 m n. m.) vedeném osobně majitelkou www.svycarsko-vlakem.cz a jejím manželem.

Nocleh: Belalp


3. den

Král alpských ledovců (UNESCO)

Rovnou z horského hotelu Belalp (samozřejmě po vydatné alpské snídani) startuje královská túra k ledovci Aletsch, zapsanému v seznamu UNESCO: dolů přes lanový most nad divokou řekou vytékající z ledovce a poté nahoru skrz podzimní barevné lesy k vyhlídkám nad ledovec. Je to horský výšlap na 4 hodiny s převýšením přes 400 metrů. Zvládli jsme ho i s dětmi, ale pokud si netroufáte, nevadí. Cesta k ledovci může být klidně snazší - na některou z vyhlídek nad Aletschem se dá pohodlně dojet vlakem a lanovkou. Cestou zpět na Belalp se můžeme zastavit v kouzelném městě Brigu na úpatí „napoleonského“ průsmyku Simplon.

Nocleh: Belalp

4. den

Utajená zákoutí velehorského Wallisu, odlet

Ráno sjedeme lanovkou z Belalpu do údolí, podle počasí a kondice skupinky se vydáme buď na košt walliského vína ve vybraném lokálním vinařství (ve Wallisu roste réva i na nejvýš položených vinicích Evropy), nebo na dobrodružnou vycházku podél ledovcových terénních vodovodů suonen (švýcarská obdoba madeirských levád). Odpoledne pojedeme na letiště, před odletem stihneme i nákupní zastávku, abyste si mohli domů odvézt vybrané gastronomické suvenýry (sýry, čokoládu, víno, sušené maso či jiné dobroty). Samozřejmě Vám s nákupem velmi rádi poradíme. Odlet ze Švýcarska v podvečerních hodinách.

Nocleh: ---

  • V případě zájmu možno pobyt prodloužit (program individuální)

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

12. - 15. října 2024

Cena na osobu:

32.900,- CZK (děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 5.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu) - vlakový pas ve 2. třídě3x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti (cena a místo příletu / odletu budou upřesněny později), letenky pro vás zajistíme.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad