NOVINKA! Jarní Ledovcový expres, horské vycházky a lázně

Květen 2025

Vydejte se s námi na švýcarské koleje v nejpestřejší sezoně: v údolí už krajina krásně kvete, zatímco na horách stále leží sníh. Zveme Vás k velké vlakové výpravě Ledovcovým expresem v komfortu 1. třídy, k jarním vyhlídkovým vycházkám kolem kolejí i k rozmazlování v horských termálních lázních.

BONUS ZDARMA: Upgrade do 1. třídy Ledovcového expresu včetně oběda ve vlaku, vyhlídková zubačka na třítisícovku Gornergrat.


1. den

Přílet, Luzernské jezero a Tellovy legendy

Po přistání nasedneme přímo na curyšském letišti na vlak a vydáme se k Luzernskému jezeru opředenému švýcarskými národními mýty a legendami o Wilhelmu Tellovi. Zastavíme se v malebném Luzernu u slavného dřevěného mostu, poplujeme parníkem a poté se nejstarší zubačkou Evropy vyvezeme na nádhernou horskou vyhlídku Rigi Kaltbad, kde přenocujeme. Na místě je možnost vycházek do blízkého okolí podle tipů průvodce nebo relaxu v horských lázních.

Nocleh: wellness Rigi

2. den

Wellness a Heidi, děvčátko z hor

Ráno od 8 do 10 hodin bývá wellness na Rigi s venkovním vyhřívaným bazénem tradičně vyhrazen pouze hotelovým hostům, neváhejte této exkluzivní možnosti využít. Podél hotelu šplhá na Rigi nejstarší ozubnicová železnice Evropy, před odjezdem do hor kantonu Graubünden si krátce můžete vyjet na vrchol Rigi Kulm. Odpoledne se vydáme na východ Švýcarska do kraje literární hrdinky Heidi, děvčátka z hor a budeme objevovat z vlaku či pěšky největší švýcarský kanton Graubünden, jehož dopravní páteří je světově obdivovaná úzkorozchodná Rhätská dráha.

Nocleh: kanton Graubünden


3. den

Horská kolejová jízda a Svatý Mořic

Třetí den si společně užijeme úžasné úzkokolejky Rhätské dráhy, za níž se do Švýcarska sjíždějí natěšení vláčkaři z celého světa. Vyjedeme bez ozubnice z údolí Rýna až do průsmyku Bernina (2 253 m n. m.) a pokud počasí dovolí, mrkneme se i pod průsmyk ke švýcarsko-italskému pomezí, kam vlak sestoupí bez pomoci zubačky během pár desítek minut od ledovců až k palmám. Zastavíme se i ve Svatém Mořici a obhlédneme luxus legendárního alpského střediska, jehož symbolem je zářící slunce. Projedeme se také moderním vlakem po památeční Albulské železnici ze seznamu UNESCO.

Nocleh: kanton Graubünden

4. den

Ledovcový expres v 1. třídě i s obědem

Velký vlakový den! Vydáme se legendárním Ledovcovým expresem na epickou železniční pouť napříč Švýcarskem horskými úzkokolejkami. Kompletní trasa světoznámého panoramatického vlaku je dlouhá 291 kilometrů, vede přes 291 mostů a 91 tunelů. Jako bonus máte u nás v ceně zájezdu cestu v 1. třídě včetně oběda servírovaného na palubě přímo na Vaše místo. Na závěr dne se ubytujeme ve velehorském kantonu Wallis, který oplývá čtyřmi desítkami čtyřtisícových vrcholů včetně ikonického Matterhornu. Program večera bude volný.

Nocleh: kanton Wallis


5. den

Velehorský Zermatt a vyhlídka na Matterhorn

Do Zermattu jezdí odpočívat nejslavnější osobnosti světa. A dobře vědí proč. Je to - na rozdíl od Svatého Mořice či Davosu - diskrétní kout Alp. A pak je tu přece Matterhorn! Vyjedeme si zubačkou do hor nad Zermattem, konkrétně na třítisícovou ledovcovou vyhlídku Gornergrat (u nás samozřejmě v ceně zájezdu) přímo naproti Matterhornu. Odpoledne si můžete v centru Zermattu dát místní horské dobroty podle tipů průvodce nebo třeba zajít do alpinistického muzea, které detailně dokumentuje drsné dějiny dobývání Matterhornu.

Nocleh: kanton Wallis

6. den

Legendární švýcarské dobroty a odlet

Podle počasí a nálady můžeme dopoledne v údolí pod velehorami ještě zkusit vyšlápnout na jarní horskou vycházku. Každopádně kolem poledne už vyrazíme na cestu k curyšskému letišti. Před odletem se určitě zastavíme na nákupy populárních švýcarských gastronomických suvenýrů - čokolády, sýrů, nebo třeba vína a dalších dobrot. Náš průvodce vám s radostí poradí s výběrem těch nejlepších chutí. V podvečer pak odletíme z Curychu domů.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

Květen 2025

Cena na osobu:

od 54.900,- CZK (děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu) - vlakový pas ve 2. třídě, cesta Ledovcovým expresem v 1. třídě, 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených hotelech, 4x polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), 1x oběd, česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad