LUXUSNÍ ŠVÝCARSKO: zlatý Ledovcový expres + Riffelalp resort

4. - 9. července 2024

Vydejte se s námi na velkolepou výpravu za krásami Švýcarska v maximálním pohodlí: čeká vás cestování 1. třídou světově obdivovaných švýcarských vlakůplavba salonním parníkem, luxusní hotely na nejkrásnějších místech Švýcarska, špičkový wellnessbohatá polopenze z místních specialit nejrůznějších koutů Švýcarska a spousta dalších překvapení. Poznejte s námi Švýcarsko zblízka tak, jak ho zažívají VIP hosté z celého světa!

EXKLUZIVNÍ BONUS POUZE U NÁS: Zlatá Excellence Class Ledovcového expresu - superluxusní all inclusive celodenní kolejová pouť Alpami.


1. den

Přílet a luxusní wellness

Po příletu a srazu s naším průvodcem na curyšském letišti nasedneme společně do švýcarského vlaku a vydáme se nejkratší cestou do nejslavnějších švýcarských lázní Bad Ragaz, spojených se světoznámou knížkou o Heidi, děvčátku z hor, ale také se svatbou legendární tenistky Martiny Hingis či s michelinskou kuchyní. V pětihvězdičkovém komfortu Bad Ragazu si můžete dopřát luxusní termální koupele. Podle počasí a nálady lze podniknout pěší vycházku do nedaleké soutěsky Tamina, kde byl termální pramen objeven už ve 13. století a zprvu se kurážní troufalci nechávali spouštět na dno za koupáním v koších.

Nocleh: Resort Ragaz 5*

2. den

Kraj slunce Engadin a Svatý Mořic

Ráno si ještě můžete užít termální koupel v bazénech nejslavnějších švýcarských lázní, poté vyšplháme po kolejích okouzlující Rhätské dráhy až do Engadinu, který je považován za nejslunečnější kout Švýcarska. Vychutnáme si krásy švýcarských Alp v pověstném pohodlí moderního horského vlaku. Podle času, počasí a nálady můžeme nahlédnout po kolejích třeba až do průsmyku Bernina, nejvyšší kóty celé Rhätské dráhy (2 253 m n. m.), světově obdivované sítě horských železnic ze seznamu UNESCO. Prohlédneme si také luxus Svatého Mořice, jehož symbolem je zářící slunce.

Nocleh: Graubünden 4*


3. den

Excellence Class Ledovcového expresu

Velký vlakový den! Po červeném koberci nastoupíme do vlaku a vydáme se v maximálním možném pohodlí pravým zlatem zdobeného vozu Excellence Class na epickou železniční pouť napříč Švýcarskem horskými úzkokolejkami na palubě legendárního Ledovcového expresu. Trasa ze Svatého Mořice do Zermattu je dlouhá 291 kilometrů, vede přes 291 mostů a 91 tunelů, celé to trvá 8 hodin, během kterých se podává obvykle 5 chodů jídla s vybraným vínem - to vše máte u nás samozřejmě již v ceně zájezdu! Vrcholem dne bude výjezd horskou zubačkou z Zermattu k 5* Riffelalp Resortu, kde strávíme dvě alpské noci.

Nocleh: Riffelalp Resort 5*

4. den

Matterhornský relax: Riffelalp Resort

2 222 m n. m., to je poznávací znamení exkluzivního Riffelalp Resortu nad Zermattem, kam jezdí diskrétně odpočívat nejslavnější osobnosti světa včetně těch královských. S námi se můžete stát hosty tohoto pohodového a zároveň přepychového hotelu i Vy. Dopřejte si relax v alpském wellnessu s nedostižným panoramatem Matterhornu a vydejte se s průvodcem na vyhlídkovou horskou vycházku v okolí resortu. Vyjedete si (nebo snad vyšlápnete) i na třítisícovou ledovcovou vyhlídku Gornergrat?

Nocleh: Riffelalp Resort 5*


5. den

Lahůdkový Luzern a jezerní relax

Ve finále našeho luxusního putování Švýcarskem si užijeme ubytování přímo na břehu legendami opředeného Luzernského jezera v historické hotelové oáze se soukromou pláží, nabídkou paddleboardů či jízdních kol. Nocovat budeme přímo naproti švýcarské národní louce Rütli, kde se konfederace v srpnu 1291 zrodila podpisem prvního spříseženstva. Během vyhlídkové vlakové cesty z Zermattu do centrálního Švýcarska si uděláme krátkou zastávku v lahůdkovém Luzernu se světoznámým dřevěným zastřešeným mostem obklopeným oblíbenými hospůdkami a kavárnami. Poplujeme nakonec i lodí v 1. třídě?

Nocleh: Luzernské jezero 4*

6. den

Luxus na Luzernském jezeře a odlet

Před odletem z Curychu do Prahy si dopoledne ještě dosyta dopřejte jezerní wellness. Kolem poledne se přesuneme vlakem na curyšské letiště a vrátíme se domů. Cestou se zastavíme na nákupy oblíbených švýcarských gastronomických suvenýrů čili čokolády a sýrů, s čímž Vám samozřejmě rádi poradíme.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Zájezd není určený pro děti. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

4. - 9. července 2024

Cena na osobu:

95.900,- CZK (jednolůžkový pokoj za příplatek 19.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu v 1. třídě (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* - 5* v prověřených hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezdu



Hrad