LUXUSNÍ PODZIM: víno, wellness a vlaky v 1. třídě

25. - 28. října 2024

Vydejte se s námi ve výhodném termínu českého státního svátku do barevného podzimního Švýcarska za alpským vínem, wellnessem a komfortními 4* hotely. Cestovat budeme v malé skupině (12 až 16 lidí) 1. třídou švýcarských vlakůV ceně máte u nás vždy vynikající místní polopenzi a samozřejmě českého průvodce.


1. den

Přílet a švýcarský vinný košt

Jakmile přistaneme po krátkém letu z Prahy v Curychu, přímo v podzemí supermoderního mezinárodního letiště nasedneme do vlaku a vydáme se nejkratší cestou vstříc švýcarským vinicím. Okoštujeme krátce už ve vlaku? Každopádně na odpoledne pro Vás zarezervujeme ochutnávku výborného švýcarského vína (o němž místní říkají, že je tak dobré, že si ho vypijí všechno sami, tudíž se za hranice téměř nevyváží) přímo u pramene – ve vybraném švýcarském vinařství. Poté si dáme první švýcarskou večeři.

Nocleh: riviéra Ženevského jezera

2. den

Ženevské jezero a velehory

Podle počasí se projdeme unikátními terasovitými tisíciletými vinohrady Lavaux (UNESCO), případně můžeme navštívit jezerní hrad Chillon a blízké letovisko Montreux se sochou Freddieho Mercuryho a nahrávacím studiem kapely Queen. Odpoledne se vlakem vydáme do velehorského kantonu Wallis. Bude-li nám přát počasí, můžeme zkusit krátkou vyhlídkovou vycházku okouzlujícím farmářským venkovem. Navečer dojedeme do Zermattu, kde se na úpatí Matterhonu ubytujeme. 

Nocleh: Zermatt


3. den

Matterhorn a alpský wellness

Do Zermattu jezdí odpočívat nejslavnější osobnosti světa. A dobře vědí proč. Jednak je to – na rozdíl od Svatého Mořice či Davosu – diskrétní kout Alp, navíc zermattský hotelový wellness, to je vyhlášená tradice. Dopřejte si relax v teplé vodě s nedostižným panoramatem Matterhornu a vydejte se i do hor nad Zermattem. Vyjedete si zubačkou na třítisícovou ledovcovou vyhlídku Gornergrat nebo raději lanovkou na bezmála čtyřtisícový Malý Matterhorn? Nebo prostě budete jen zaslouženě odpočívat a kochat se krajinou?

Nocleh: Zermatt

4. den

Sýry, víno, čokoláda a odlet

Před odletem ještě určitě stihneme nákupní zastávku, abyste si mohli domů odvézt vybrané gastronomické suvenýry (sýry, čokoládu, víno či jiné místní dobroty, samozřejmě Vám s nákupem velmi rádi poradíme). Kolem poledne se pak vydáme vstříc curyšskému letišti. Pojedeme moderními rychlými vlaky (až 200 km/h) s pozoruhodnými vyhlídkami do nádherné švýcarské krajiny. V podvečer odletíme do Prahy.

Nocleh: ---

  • V případě zájmu možno pobyt prodloužit (program individuální)

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

25. - 28. října 2024

Cena na osobu:

52.900,- CZK (děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 3x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* - 5* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad