To nejhezčí ze Švýcarska - září

11. - 16. září 2023

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné velehorské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markety Meier, která v zemi žije a pracuje od roku 1991, a Petra Čermáka, autora tří švýcarských bedekrů. Naší filozofií je pohodové poznávání Švýcarska maximálně zblízka, proto cestujeme zásadně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou a naši klienti oceňují i prostor pro samostatné objevování míst, která je zaujmou.

BONUSY ZDARMA: Supermoderní lanovka Eiger Express, vyhlídková zubačka na třítisícovku Gornergrat.


1. den

Přílet a ochutnávka Švýcarska

Po přistání v Curychu nasedneme přímo v podzemí největšího švýcarského letiště na vlak, kterým prosvištíme severními rovinami přes Bern až na úpatí Alp k Thunskému jezeru. Stihneme (s ohledem na letový řád) hned první den i krátkou plavbu lodí romantickým krajem zámků na jezeře, u něhož první dvě noci přespíme? Nebo nám počasí dokonce dovolí plavání či paddleboard na jezeře? Každopádně plavky s sebou!

Nocleh: Thunské jezero

2. den

Region Jungfrau

Ráno se vydáme do velehorské oblasti Jungfrau. Z Grindelwaldu vyjedeme supermoderní expresní lanovkou až k eigerskému ledovci (tato jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu). Zájemci o individuální výlet na nejvýš položené nádraží Evropy Jungfraujoch (3 454 m n. m.) si mohou samostatně doplatit jízdenku tímto vysokohorským vlakem. Pozor prosím: vzhledem k extrémní nadmořské výšce dobře zvažte návštěvu Jungfraujochu s ohledem na zdraví. Alternativní program: kratší alpská vycházka, případně delší túra v regionu horských železnic Jungfrau.

Nocleh: Thunské jezero


3. den

Božský Belalp

Přejedeme z Berner Oberlandu do údolí řeky Rhony, načež vyjedeme lanovkou na pohádkovou vyhlídku Belalp nad největším alpským ledovcem Aletsch. Tady je na výběr možnost odpoledního relaxu u sklenky výtečného švýcarského vína nebo panoramatické vycházky v okolí alpské vysokohorské samoty, kde přenocujeme nejvýš z celého zájezdu - téměř 2 000 m n. m. Švýcarský kanton Wallis se pyšní desítkami čtyřtisícových vrcholů, bude-li nám přát počasí, mnohé z nich můžeme obdivovat na vlastní oči.

Nocleh: Belalp

4. den

Ikonický Matterhorn

Užijeme si velkolepý matterhornský den. Z Zermattu, posazeného 1 600 metrů nad mořem, vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné touto vysokohorskou vyhlídkovou železnicí je zahrnuto v ceně zájezdu) s panoramaty nejfotografovanější hory světa - Matterhornu. Podle počasí možnost horské fotografické vycházky v okolí ozubnicové železnice.

Nocleh: Zermatt


5. den

Vlakový den a rajský Luzern

Z Zermattu se vydáme na velkou vyhlídkovou železniční pouť napříč Švýcarskem až do Luzernu, rajského města na břehu památného jezera Vierwaldstättersee v předhůří Alp. Tady si dopřejete volné odpoledne zcela podle svého uvážení: nyní už vyzbrojeni bohatými zkušenostmi se švýcarskou veřejnou dopravou a radami našich průvodců se můžete samostatně vydat na krátký kolejový výlet v okolí města, na plavbu parníkem, na plovárnu, do muzea či galerie nebo si jen tak dopřát kávu či pivo na nábřeží divoké řeky Reuss v centru města.

Nocleh: Luzern

6. den

Sýry a čokoláda na cestu

Z Luzernu se krátce a komfortně – za pouhých 70 minut přímým vlakem - přesuneme světově obdivovanou švýcarskou železnicí na letiště do Curychu, odkud v poledne odletíme zpátky do Prahy.

Nezapomeňte před odletem nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu, naši průvodci vám s výběrem populárních gastronomických suvenýrů velmi rádi poradí.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

11. - 16. září 2023

Cena na osobu:

62.900,- CZK (děti v rodinném pokoji - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

výhodnou zpáteční letenku na trase Praha - Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu

Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 12.00 - 13.00, upřesníme cca 14 dnů před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines. Průvodce Vás bude očekávat v Curychu na letišti. Ve výjimečném případě individuální dopravy se lze na místě srazu domluvit předem.

Počet účastníků:

12 - 16


Objednávka zájezduHrad