To nejhezčí ze Švýcarska

5. - 10. září / 12. - 17. září 2021

Užijte si s námi oblíbený železniční poznávací okruh pro každého turistu v každém věku: navštívíte švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice, okouzlující švýcarská města i úžasné velehorské scenérie. Uvidíte to nejhezčí, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje 25 let.

BONUS ZDARMA: HORSKÉ ZUBAČKY GORNERGRAT A BRIENZER ROTHORN.


1. den

Přílet a ochutnávka Švýcarska

Po přistání v Curychu nasedneme přímo v podzemí největšího švýcarského letiště na vlak, kterým prosvištíme severními rovinami přes Bern až na úpatí Alp k Thunskému jezeru. Stihneme (s ohledem na letový řád) hned první den i romantickou plavbu lodí krajem zámků na jezeře, u něhož první noc přespíme?

 

Nocleh: Thunské jezero.

2. den

Brienzer Rothorn

Ráno se vydáme k blankytnému Brienzskému jezeru, od něhož vyjedeme stoletou parní zubačkou na vyhlídkový vrchol Brienzer Rothorn (2 244 m n. m., jízdné je zahrnuto v ceně zájezdu). Parníkem doplujeme na jedinečnou jezerní vyhlídku Giessbach, kde se projdeme přímo pod mohutným lesním vodopádem se 14 kaskádami. Dá se vstoupit dokonce i za jeho vodní stěnu jako někde na Islandu!

Nocleh: Thunské jezero


3. den

Region Jungfrau

Ráno se vydáme do velehorské oblasti Jungfrau. Z Grindelwaldu vyjedeme zbrusu novou expresní lanovkou až k eigerskému ledovci (tato jízdenka je zahrnuta v ceně zájezdu). Zájemci o výlet na nejvýš položené nádraží Evropy Jungfraujoch (3 454 m n. m.) si poté případně mohou samostatně doplatit jízdenku tímto vysokohorským vlakem. Pozor prosím, vzhledem k extrémní nadmořské výšce dobře zvažte návštěvu Jungfraujochu s ohledem na zdraví.

Nocleh: Grindelwald

4. den

Božský Belalp

Přejedeme z Berner Oberlandu do údolí řeky Rhony, načež vyjedeme lanovkou na pohádkovou vyhlídku Belalp nad největším alpským ledovcem Aletsch. Tady je na výběr možnost odpoledního relaxu u sklenky výtečného švýcarského vína nebo panoramatické vycházky v okolí alpské vysokohorské samoty, kde přenocujeme nejvýš z celého zájezdu – téměř 2 000 m n. m. Švýcarský kanton Wallis se pyšní desítkami čtyřtisícových vrcholů, bude-li nám přát počasí, mnohé z nich můžeme obdivovat na vlastní oči.

Nocleh: Belalp


5. den

Ikonický Matterhorn

Užijeme si velkolepý matterhornský den. Z Zermattu, posazeného 1 600 metrů nad mořem, vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné je zahrnuto v ceně zájezdu) s panoramaty nejfotografovanější hory světa – Matterhornu. Podle počasí možnost horské fotografické vycházky v okolí ozubnicové železnice.

 

Nocleh: Zermatt

6. den

Sýry a čokoláda na cestu

Z Zermattu se vydáme na vyhlídkovou pouť světově obdivovanými švýcarskými vlaky napříč Švýcarskem na letiště do Curychu a na cestu zpět domů.

Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

 

Nocleh:

Termín:

5. - 10. září / 12. - 17. září 2021

Cena na osobu:

37.900,- CZK (děti od 6 let do 12 let: 50% - přistýlka, děti od 12 do 16 let: 30% sleva – rodinný pokoj nebo 2x dvoulůžkový pokoj, jednolůžkový pokoj za příplatek 6.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

Veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech (2x Thunské jezero, 1x Grindelwad, 1x Belalp, 1x Zermatt), polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku).

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění, doprava do Švýcarska

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha – Curych v době vypsání zájezdu od 4.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně či Drážďan, aktuálně od 90,- EUR. Odlety z Prahy jsou kolem 10. – 11. hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 19. – 20. hodiny.

Varianta automobil: vzdálenost Praha – Thun 830 km, potřebujete švýcarskou dálniční známku za 40,- CHF. Ve Švýcarsku zajistíme parkoviště za 250,- CZK na den, setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám zajistíme za doplatek 2.250,- CZK na osobu nocleh se snídaní.

Počet účastníků:

12 až 18

Průvodci:

Markéta Meier


Objednávka zájezduProgram je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Program je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Hrad