Rozkvetlé jarní Švýcarsko

květen 2025

Vydejte se s námi za barevnou krásou rozkvetlého jarního Švýcarska na osvěžující pobyt v okolí tří okouzlujících jezer – Luganského, locarnského Maggiore a Luzernského - zažijete romantický vlakový výlet do jarních Alp.

BONUS ZDARMA: Upgrade do 1. třídy Gotthard Panorama Expressu.


1. den

Barevné Lugano

Po příletu do Curychu nasedneme přímo na letišti do vlaku a expresem skrz Alpy dojedeme nejdelším tunelem světa (57 km) pod Gotthardem za dvě hodiny do jižního kantonu Ticino. Odpoledne je v plánu krátká vycházka po nábřeží Luganského jezera, „italská“ zmrzlina na promenádě u vody, jarní relax v prověřeném komfortním hotelu, kde jsme stálými a vždy vítanými hosty. Stihneme i parník na jezeře nebo výjezd lanovkou na některý z vyhlídkových vrcholů nad městem?

Nocleh: Lugano

2. den

Jarní jezero Maggiore

Rozkvetlé jaro na „italském“ jihu Švýcarska si prohlédneme zblízka v nejkouzelnějším koutě Ticina, na jezeře Maggiore. To je známé jako nejníž položená lokalita celého Švýcarska a na jeho březích najdete dvě mimořádně okouzlující švýcarská letoviska - „filmové“ Locarno se slavným dlážděným náměstím a subtropickou Asconu s pitoreskní marínou a zelenou oázou předchůdců amerických hippies na vrcholku Monte Verita. Tak schválně, kde se Vám bude líbit víc? Kde objevíte nejkrásněji rozkvetlé jarní zahrady?

Nocleh: Lugano


3. den

Gotthardské legendy

Ráno odjedeme z Lugana exkluzivním vyhlídkovým vlakem Gotthard Panorama Express (jezdí s extra prosklenými vagony výhradně v 1. třídě, kterou dostanete od nás jako dárek již v ceně zájezdu) po originální, víc jak stoleté horské Gotthardské železnici k Luzernskému jezeru v centrálním Švýcarsku. Vydáme se na romantickou plavbu krajem legend švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella a budeme se těšit na romantický večer u Luzernského jezera.

Nocleh: Brunnen

4. den

Královna hor Rigi a Luzern

Vypravíme se na velkolepou vyhlídku nad Luzernským jezerem. Navštívíme královnu hor Rigi s nejstarší ozubnicovou železnicí Evropy z roku 1871, poplujeme parníkem po Luzernském jezeře do půvabného Luzernu s milým historickým centrem, legendárním dřevěným mostem, největším dopravním muzeem Evropy a spoustou dalších muzeí, galerií a pamětihodností. Dostanete možnost prohlédnout si město na vlastní pěst podle Vašich osobních preferencí.

Nocleh: Brunnen


5. den

Pohádkový Giessbach

Ráno přejedeme od Luzernského jezera úzkokolejkou do oblasti Berner Oberlandu. Ve výletnickém regionu Jungfrau se vyvezeme moderní pozemní lanovkou (u nás samozřejmě v ceně zájezdu) na vyhlídku Harder Kulm s panoramatem dvou blankytných jezer hluboko v údolí (Brienzského a Thunského), mezi nimiž leží Interlaken. Odpoledne doplujeme lodí na jedinečnou jezerní vyhlídku Giessbach, kde přenocujeme přímo pod mohutným lesním vodopádem se 14 kaskádami.

Nocleh: Giessbach

6. den

Rozlučka + sýry a čokoláda

Z Giessbachu se před polednem vydáme na železniční pouť napříč středním a severním Švýcarskem na letiště do Curychu a zpět domů.

Nezapomeňte nakoupit na cestu vyhlášené švýcarské gastronomické suvenýry: alpské sýry a světoznámou čokoládu. Náš průvodce Vám velmi rád poradí s výběrem.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

květen 2025

Cena na osobu:

od 53.900,- CZK (děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad