Rozkvetlé jarní Švýcarsko

květen 2021

Vydejte se s námi za barevnou krásou rozkvetlého jarního Švýcarska. V lákavém termínu zahrnujícím český státní svátek 8. května během osvěžujícího pobytu v okolí dvou okouzlujících jezer – Luzernského a Luganského – ušetříte navíc i jeden den drahocenné dovolené! Využijte výhodného data k romantickému vlakovému výletu do jarních Alp.

BONUS ZDARMA: UPGRADE DO 1. TŘÍDY GOTTHARD PANORAMA EXPRESSU.


1. den

Barevné Ticino

Přílet do Curychu, odjezd rychlovlakem skrz Alpy nejdelším tunelem světa (57 km) pod Gotthardem do jižního kantonu Ticino. Krátká vycházka po nábřeží Luganského jezera, „italská“ káva či zmrzlina na promenádě u vody, jarní relax v prověřeném komfortním hotelu, kde jsme stálými a vždy vítanými hosty.

Nocleh: Lugano

2. den

Luganské jaro

Rozkvetlé jaro na „italském“ jihu Švýcarska si prohlédneme z několika úhlů pohledu: vyjedeme na vybraný vyhlídkový vrchol nad Luganským jezerem (jízdné bude zahrnuto v ceně zájezdu), abychom se rozhlédli do kraje z panoramatického nadhledu, poté navštívíme originální park Swiss Miniatur alias zmenšené Švýcarsko v Melide jižně od Lugana, a samozřejmě budeme po celý den obdivovat rozkvetlou floru kantonu Ticino.

Nocleh: Lugano


3. den

Gotthardské legendy

Ráno odjedeme z Lugana exkluzivním vyhlídkovým vlakem Gotthard Panorama Express (jezdí s extra prosklenými vagony výhradně v 1. třídě, kterou dostanete od nás jako dárek již v ceně zájezdu) po legendární, víc jak stoleté Gotthardské železnici k Luzernskému jezeru v centrálním Švýcarsku. Vydáme se na romantickou plavbu krajem legend švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella a budeme se těšit na romantický večer u Luzernského jezera.

Nocleh: Brunnen

4. den

Královna hor Rigi

Čtvrtý den se vypravíme na vybranou vyhlídku nad Luzernským jezerem. Navštívíme královnu hor Rigi s nejstarší ozubnicovou železnicí Evropy a odpoledne doplujeme do známého města Luzern.

Nocleh: Brunnen


5. den

Pohádkový Giessbach

Ráno přejedeme od Luzernského jezera do oblasti Berner Oberlandu. Ve výletnickém regionu Jungfrau se vyvezeme moderní prosklenou pozemní lanovkou (u nás samozřejmě v  ceně zájezdu) na vyhlídku Harder s panoramatem dvou blankytných jezer hluboko v údolí (Brienzského a Thunského), mezi nimiž leží Interlaken. Odpoledne doplujeme lodí na jedinečnou jezerní vyhlídku Giessbach, kde přenocujeme přímo pod mohutným lesním vodopádem se 14 kaskádami. Projdeme se i za jeho vodní stěnou jako někde na Islandu?

Nocleh: Giessbach

6. den

Rozlučka + sýry a čokoláda

Z Giessbachu se vydáme na vyhlídkovou pouť moderní jezerní úzkokolejkou napříč Švýcarskem   na letiště do Curychu a na cestu zpět domů.

Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

 

Nocleh:

Termín:

květen 2021

Cena na osobu:

bude upřesněno (děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva, jednolůžkový pokoj za příplatek)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech (2x Lugano, 2x Brunnen, 1x Giessbach), polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku).

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění, doprava do Švýcarska

Doprava do Švýcarska:

individuální

 

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha – Curych v době vypsání zájezdu od 4.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně či Drážďan, aktuálně od 90,- EUR. Odlety z Prahy jsou kolem 10. – 11. hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 19. – 20. hodiny.

 

Varianta automobil: vzdálenost Praha – Brunnen 750 km, potřebujete švýcarskou dálniční známku za 40,- CHF. Ve Švýcarsku zajistíme parkoviště za 250,- CZK na den, setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám zajistíme za doplatek 2.250,- CZK na osobu nocleh se snídaní.

Počet účastníků:

12 až 18


Objednávka zájezduProgram je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Program je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Hrad