Rozkvetlé jarní Švýcarsko

duben / květen 2023

Vydejte se s námi za barevnou krásou rozkvetlého jarního Švýcarska na osvěžující pobyt v okolí dvou okouzlujících jezer – Luzernského a Luganského – zažijete romantický vlakový výlet do jarních Alp.

BONUS ZDARMA: UPGRADE DO 1. TŘÍDY GOTTHARD PANORAMA EXPRESSU.


1. den

Barevné Ticino

Přílet do Curychu, odjezd rychlovlakem skrz Alpy nejdelším tunelem světa (57 km) pod Gotthardem do jižního kantonu Ticino. Krátká vycházka po nábřeží Luganského jezera, „italská“ káva či zmrzlina na promenádě u vody, jarní relax v prověřeném komfortním hotelu, kde jsme stálými a vždy vítanými hosty.

Nocleh: Lugano

2. den

Luganské jaro

Rozkvetlé jaro na „italském“ jihu Švýcarska si prohlédneme z několika úhlů pohledu: vyjedeme na vybraný vyhlídkový vrchol nad Luganským jezerem (jízdné bude zahrnuto v ceně zájezdu), abychom se rozhlédli do kraje z panoramatického nadhledu, poté navštívíme originální park Swiss Miniatur alias zmenšené Švýcarsko v Melide jižně od Lugana, a samozřejmě budeme po celý den obdivovat rozkvetlou floru kantonu Ticino.

Nocleh: Lugano


3. den

Gotthardské legendy

Ráno odjedeme z Lugana exkluzivním vyhlídkovým vlakem Gotthard Panorama Express (jezdí s extra prosklenými vagony výhradně v 1. třídě, kterou dostanete od nás jako dárek již v ceně zájezdu) po legendární, víc jak stoleté Gotthardské železnici k Luzernskému jezeru v centrálním Švýcarsku. Vydáme se na romantickou plavbu krajem legend švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella a budeme se těšit na romantický večer u Luzernského jezera.

Nocleh: Brunnen

4. den

Královna hor Rigi

Vypravíme se na vybranou vyhlídku nad Luzernským jezerem. Navštívíme královnu hor Rigi s nejstarší ozubnicovou železnicí Evropy a odpoledne doplujeme do známého města Luzern.

Nocleh: Brunnen


5. den

Pohádkový Giessbach

Ráno přejedeme od Luzernského jezera do oblasti Berner Oberlandu. Ve výletnickém regionu Jungfrau se  vyvezeme moderní prosklenou pozemní lanovkou (u nás samozřejmě v  ceně zájezdu) na vyhlídku Harder s panoramatem dvou blankytných jezer hluboko v údolí (Brienzského a Thunského), mezi nimiž leží Interlaken. Odpoledne doplujeme lodí na jedinečnou jezerní vyhlídku Giessbach, kde přenocujeme přímo pod mohutným lesním vodopádem se 14 kaskádami. Projdeme se i za jeho vodní stěnou jako někde na Islandu?

Nocleh: Giessbach

6. den

Rozlučka + sýry a čokoláda

Z Giessbachu se před polednem vydáme na železniční pouť napříč středním a severním Švýcarskem  na letiště do Curychu a zpět domů.

Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

duben / květen 2023

Cena na osobu:

bude upřesněna (rodinný pokoj - děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva, jednolůžkový pokoj za příplatek)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění, v éře covidu si prosím pořiďte ve vlastním zájmu co nejlepší pojištění a cestujte s platným očkováním, případné testy, karantény a další povinnosti pro neočkované byste museli řešit zcela individuálně a na vlastní náklady!!!

Doprava do Švýcarska:

letecky, výhodnou zpáteční letenku na trase Praha – Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu. Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 18.00 - 19.00, upřesníme cca měsíc před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines

Počet účastníků:

12 až 16

Průvodci:

Markéta Meier, Petr Čermák


Objednávka zájezduHrad