SEZÓNA 2020

Sezóna 2019 přinesla i díky Vám opět báječné vlakové zážitky. Děkujeme všem cestovatelům, byli jste - tak jako během celých dosavadních 12 let našich zájezdů křížem krážem kolejovým rájem - úžasnými společníky na cestách vlakem, během plaveb parníkem i při pěších túrách Alpami (fotografie z našich zájezdů si můžete prohlédnout zde).

Nechte se překvapit, i v příštím roce se s námi můžete těšit na opravdové cestovatelské lahůdky, které nadchnou nejen milovníky železnic. Pro sezónu 2020 opět zájezdy pro komorní skupinky 12 až 18 cestovatelů: na květen již tradiční velké železniční putování (Kolejové divy Švýcarska), na červen klasický poznávací okruh (To nejhezčí ze Švýcarska), zkraje července nabídneme novinkový prázdninový okruh (Rodinná výprava do Švýcarska), v srpnu pak procestujeme Ženevský region (Ženevské jezero a velehorský Wallis) a zkraje září společně podruhé objedeme naši oblíbenou klasiku (To nejhezčí ze Švýcarska). Konkrétní termíny a podrobné programy najdete na našem webu i ve Vaší mailové schránce v průběhu října.

Jak sami poznáváte, Švýcarsko je překrásná země, a jako Češi nejsme zdaleka jediní turisté, kteří to chtějí vidět na vlastní oči. Návštěvníci se do švýcarských Alp sjíždějí z celého světa, a tak turistický ruch na některých místech začíná atakovat meze únosnosti. Na základě našich dlouholetých zkušeností se proto pro Vás snažíme vyhledávat exkluzivní pobytová místa - nikoli ve smyslu marnotratného přepychu, nýbrž taková, kam ještě nedorazily davy. Proto vám například místo vlakového výletu na přelidněný Jungfraujoch nabízíme v oblasti majestátního ledovce Aletsch naopak komorní hotel Belalp, který osobně provozujeme na exkluzivní horské vyhlídce mezi starousedlíky a kde se vracíme přímo ke kořenům Švýcarska. Také s námi můžete exkluzivně přenocovat na vrcholu luzernské dračí skály Pilatus poté, co odjedou davy denních návštěvníků. Anebo vás vezmeme do opravdové alpské sýrárny, kde vzniká výhradně v letních měsících ten nejlahodnější švýcarský sýr.

Budeme se těšit na Vaše přihlášky.
S pozdravem
Markéta Meier, Petr Čermák a Lucie Ulrichová, vaši vlakoví průvodci Švýcarskem

Hrad