EXKLUZIVNÍ NOVINKA! Zimní kolejová pohádka ve Švýcarsku

březen 2024

Vydejte se s námi premiérově v zimním termínu na velkolepou výpravu za krásami zasněžených alpských železnic. Užijte si historickou dráhu Albula/Bernina ze seznamu UNESCO, svezte se v originál Ledovcovém expresu, zdolávejte hory nejstarší evropskou zubačkou, zažijte nejdelší tunel světa i nejkrásnější transalpskou dráhu.

EXKLUZIVNÍ BONUS ZDARMA! Legendární panoramatický vlak Ledovcový expres v 1. třídě.


1. den

Přílet a kraj slunce Engadin

Hned po příletu do Švýcarska nasedneme přímo na letišti na vlak a vydáme se podél jezer do zimních velehor. Projedeme krajem literární hrdinky Heidi, děvčátka z hor a vyšplháme po kolejích až do Engadinu, který je považován za nejslunečnější kout Švýcarska. Vychutnáme si krásy Alp hned první den v pověstném pohodlí švýcarského vlaku. Okusíme také luxus Svatého Mořice, jehož je zářící zimní slunce symbolem?

Nocleh: Samedan

2. den

UNESCO železnice Bernina

Za touhle úzkokolejkou se sjíždějí do hor Graubündenu natěšení turisté z celého světa: dráha Albula/Bernina je od roku 2008 zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO a my si ji projedeme v kouzelném zimním kabátě. Z ledovcového průsmyku Bernina (2 253 m n. m.) sjedeme během pouhých 90 minut bezmála o 2 km níž až ke švýcarsko-italským hranicím, kde se pěstuje vinná réva a spousta ovoce, koleje tam lemují dokonce i palmy.

Nocleh: Samedan


3. den

Legendární Ledovcový expres a jižanské Ticino

Celá trasa legendárního Ledovcového expresu je dlouhá 291 kilometrů, vede přes 291 mostů a 91 tunelů a trvá 8 hodin. My si z ní užijeme ve vyhlášeném pohodlí 1. třídy poloviční a zároveň ten nejkrásnější úsek: přes Rýnský kaňon a průsmyk Oberalp do Andermattu. Projedeme si také nejpoutavější úsek nejkrásnější transalpské dráhy, originální staleté Gotthardské železnice, s jejíž pomocí sjedeme z bohatě zasněžených  Alp až do jižanského kantonu Ticino, kde se mluví italsky a i v zimě si tam vychutnáte výtečnou místní zmrzlinu.

Nocleh: Bellinzona

4. den

Nejdelší tunel světa a Luzernské jezero

Dosyta si ještě užijeme „italské“ atmosféry na subtropickém jihu Švýcarska v kantonu Ticino, načež se odpoledne vydáme na sever Švýcarska, do oblasti Luzernského jezera. Pod Alpami prosvištíme nejdelším tunelem světa, 57 km dlouhým Gotthardem, otevřeným v roce 2016. Ve vybraných expresech s wifi signálem si tady můžete dokonce vyzkoušet, jak skvěle „běhá“ palubní internet v hloubi Alp, víc jak 2 km pod povrchem.

Nocleh: Brunnen


5. den

Zimní parník a nejstarší zubačka

Nejstarší zubačkou Evropy z roku 1871 se vyvezeme na švýcarskou královnu hor Rigi, kam jezdí v zimě obyvatelé okolních měst velmi rádi sáňkovat. Užijeme si zimní plavbu parníkem po rajském Luzernském jezeře krajem národního hrdiny Wilhelma Tella. Prohlédneme si Luzern, nejkrásnější město Švýcarska se slavným dřevěným zastřešeným mostem, staletými hradbami a kouzelnými hospůdkami na břehu řeky Reuss.

Nocleh: Brunnen

6. den

Sýry, čokoláda a odlet

Nezapomeňte před odletem domů nakoupit vyhlášené švýcarské gastronomické suvenýry: alpské sýry a světoznámou čokoládu. Náš průvodce vám s výběrem velmi rád poradí. S nákupem dobrot se pak vydáme na letiště do Curychu, odkud po poledni odletíme domů.

SAMOZŘEJMĚ MŮŽETE VYUŽÍT MOŽNOST INDIVIDUÁLNÍHO PRODLOUŽENÍ POBYTU K ZIMNÍM RADOVÁNKÁM VE VYBRANÉM HORSKÉM STŘEDISKU, COŽ VÁM NA VYŽÁDÁNÍ VELMI RÁDI ZAŘÍDÍME.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

březen 2024

Cena na osobu:

předpokládaná cena 57.900,- CZK (termín a cena budou upřesněny a uveřejněny na podzim) (děti v rodinném pokoji - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

výhodnou zpáteční letenku na trase Praha - Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu

Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 12.00 - 13.00, upřesníme cca 14 dnů před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines. Průvodce Vás bude očekávat v Curychu na letišti. Ve výjimečném případě individuální dopravy se lze na místě srazu domluvit předem.

Počet účastníků:

12 - 16


Objednávka zájezduHrad