Ženevské jezero a velehorský Wallis - 6 dnů

17. - 22. srpna 2020

Prohlédněte si Ženevu, objevte tajuplná zákoutí Ženevského jezera a nakonec si dopřejte relax na velkolepé velehorské vyhlídce Belalp v srdci kantonu Wallis, který je domovem desítek čtyřtisícových vrcholů i největšího alpského ledovce Aletsch. A také domovem majitelky cestovní agentury www.svycarsko-vlakem.cz Markéty Meier, která v alpské zemi žije a pracuje už 25 let.  


1. den

Ženeva

Po příletu do Švýcarska si (podle letového řádu) prohlédneme slavná i méně známá místa kosmopolitního švýcarského velkoměsta Ženevy, sídla mnoha mezinárodních organizací, které kdysi stálo i u zrodu samostatného Československa. Mimochodem věděli jste, že místní světoznámou jezerní fontánu pohánějí česká čerpadla?

Nocleh: Ženeva

2. den

Švýcarská riviéra

Odpoledne po další prohlídce Ženevy se přesuneme o kousek na východ, do oblasti Lausanne a Montreux – záhy poznáte, proč se tomuto kraji ozdobenému vinicemi Lavaux ze seznamu UNESCO říká švýcarská riviéra. Prohlédneme si velkolepý vodní hrad Chillon, pokloníme se soše Freddieho Mercuryho, poplujeme parníkem.

Nocleh: Montreaux


3. den

„Mekka“ švýcarského sýra

Od Ženevského jezera se vypravíme do hor v oblasti Gruyeres, kde se nachází světoznámá sýrárna téhož jména – prohlédneme si výrobu sýra a ochutnáme. Poté si projdeme historické centrum Gruyeres s hradem a bizarním muzeem švýcarského oscarového tvůrce filmového Vetřelce H. R. Gigera.

Nocleh: Montreaux

4. den

Volání Wallisu

Od Ženevského jezera se vydáme na vlakovou výpravu údolím řeky Rhony proti proudu do velehorského kantonu Wallis. Cestou se zastavíme v metropoli kantonu Sionu, jehož dominantou jsou dva starobylé hrady (v jednom z nich lze slyšet hrát nejstarší funkční varhany světa), zatímco v podhradí křižují uličky supermoderní minibusy bez řidiče. K večeru vyjedeme na famózní walliskou vyhlídku Belalp.

 

Nocleh: Belalp


5. den

Božský Belalp

Těžko byste hledali kouzelnější vyhlídku na největší alpský ledovec Aletsch, než je hotel Belalp, který provozujeme v nadmořské výšce bezmála 2 000 metrů. Během relaxačního pobytu na tomto exkluzivním místě můžete podniknout nenáročné horské vycházky po okolí, navštívit alpskou sýrárnu a okoštovat omamně lahodná walliská vína.

 

Nocleh: Belalp

6. den

Bern + odlet

Z Belalpu se vydáme  na letiště a na cestu zpět domů.

Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Nocleh:

Termín:

17. - 22. srpna 2020

Cena na osobu:

31.900,- CZK ve dvoulůžkovém pokoji (děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva, jednolůžkový pokoj za příplatek 6.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech (1x Ženeva, 2x Montreux, 2x Belalp), polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění, doprava do Švýcarska

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky v době vypsání zájezdu od 4.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné kromě Prahy též z Vídně či Drážďan, aktuálně od 90,- EUR. 

Počet účastníků:

12 až 18


Objednávka zájezduProgram je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Program je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Hrad