PODZIMNÍ NOVINKA: Víno, wellness a vlaky 1. třídě

říjen 2022

Nestihli jste si vybrat zájezd v naší rekordní vyprodané vlakové sezoně 2022? Nesmutněte, připravili jsme pro Vás nádhernou podzimní tečku navíc! Vydejte se s námi ve výhodném termínu státního svátku 28. října na podzimní prodloužený víkend do Švýcarska za krásným alpským vínem, božským wellnessem a komfortními 4* a 5* hotely. Cestovat budeme v malé skupině (12 až 16 lidí) 1. třídou švýcarských vlaků. V ceně máte u nás i vynikající místní polopenzi a samozřejmě českého průvodce.


1. den

Přílet a první švýcarský košt

Kolem poledne přistaneme po krátkém letu z Prahy v Curychu, kde přímo v podzemí supermoderního mezinárodního letiště nasedneme do vlaku a vydáme se nejkratší cestou vstříc švýcarským vinicím. Okoštujeme krátce už ve vlaku? Každopádně na odpoledne pro Vás zarezervujeme ochutnávku krásného švýcarského vína (o němž místní říkají, že je tak dobré, že si ho vypijí všechno sami, tudíž se za hranice téměř nevyváží) přímo u pramene – ve vybraném vinařství velehorského kantonu Wallis. Poté si dáme pravou walliskou večeři.

Nocleh: Brig

2. den

Král alpských ledovců a druhý košt

Bude-li nám přát počasí, vydáme se ráno lanovkou na fantastickou vyhlídku nad největším alpským ledovcem Aletsch (UNESCO) nedaleko Brigu. Jako meteorologickou zálohu budeme mít případně připraveny veřejné termální lázně Brigerbad na úpatí Alp na předměstí Brigu nebo vycházku okouzlujícím farmářským venkovem nad Brigem s vyhlídkovou železnicí. Odpoledne se vydáme vstříc riviéře Ženevského jezera, ozdobené unikátními terasovitými tisíciletými vinohrady Lavaux (UNESCO). Zde se krátce projdeme po vyhlídkových chodníčcích, případně můžeme podle počasí navštívit jezerní hrad Chillon. Zastavíme se na druhý košt krásného švýcarského vína ve vybraném vinařství. A den završíme typickou jezerní večeří.

Nocleh: riviéra Ženevského jezera


3. den

Sýry, horské vlaky a 5* wellness

Ráno se vydáme vyhlídkovým vlakem GoldenPass Line od Ženevského jezera vinicemi vzhůru do hor, kde se rodí světoznámý švýcarský sýr Gruyère. Po prohlídce sýrárny si uděláme čas také na návštěvu stejnojmenného hradu a na bizarní hradní muzeum podivínského švýcarského umělce H. R. Gigera, oscarového tvůrce filmového Vetřelce. Odpoledne budeme pokračovat vyhlídkovou železnicí GoldenPass Line přes oblíbené alpské útočiště světové smetánky Gstaad do Lenku, kde už nás bude očekávat překrásný exkluzivní alpský wellness v 5* spa gourmet resortu Lenkerhof. Večeře: speciality kantonu Bern.

Nocleh: Lenkerhof

4. den

Sedm pramenů, čokoláda a odlet

Ráno si podle počasí a nálady můžeme vyšlápnout k čarokrásnému vodopádu sedmi pramenů (přibližně hodinu chůze od hotelu), podle něhož byl nazván i hotelový wellness. Před odjezdem si můžete znovu dopřát i koupele v hotelových termálech (k dispozici je venkovní i vnitřní bazén), načež se krátce před polednem vydáme vstříc curyšskému letišti. Pojedeme moderními rychlými vlaky (až 200 km/h) s pozoruhodnými vyhlídkami do nádherné švýcarské krajiny, před odletem ještě určitě stihneme nákupní zastávku, abyste si mohli domů odvézt vybrané gastronomické suvenýry (sýry, čokoládu, víno či jiné místní dobroty, samozřejmě Vám s nákupem velmi rádi poradíme).

Nocleh: ---

V případě zájmu možno pobyt prodloužit (program individuální)

  • ubytování ve wellnessovém hotelu Lenkerhof
  • doplatek za prodloužení na vyžádání zašleme

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

říjen 2022

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 3x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* a 5* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění, v éře covidu si prosím pořiďte ve vlastním zájmu co nejlepší pojištění a cestujte s platným očkováním, případné testy, karantény a další povinnosti pro neočkované byste museli řešit zcela individuálně a na vlastní náklady!!!

Doprava do Švýcarska:

letecky, výhodnou zpáteční letenku na trase Praha – Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu. Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 18.00 - 19.00, upřesníme cca měsíc před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines

Počet účastníků:

12 - 16

Průvodci:

Petr Čermák


Objednávka zájezduHrad