Víno, wellness a vlaky 1. třídě

20. - 23. října 2023

Připravili jsme pro Vás relaxační podzimní tečku sezony! Vydejte se s námi na prodloužený víkend do Švýcarska za místním vínem, wellnessem a komfortními 4* a 5* hotely. Cestovat budeme v malé skupině (12 až 16 lidí) 1. třídou švýcarských vlaků. V ceně máte u nás i vynikající místní polopenzi a samozřejmě českého průvodce.


1. den

Přílet a ochutnávka Švýcarska

Kolem poledne přistaneme po krátkém letu z Prahy v Curychu, kde přímo v podzemí supermoderního mezinárodního letiště nasedneme do vlaku a vydáme se nejkratší cestou vstříc švýcarským vinicím. Okoštujeme krátce už ve vlaku? Každopádně odpoledne si už budeme užívat noblesní švýcarské riviéry, jak se přezdívá pobřeží Ženevského jezera. Brzy poznáte, proč si tenhle kraj zamilovaly osobnosti jako Freddie Mercury, Charlie Chaplin nebo Sissi. Navštívíme vodní hrad Chillon a vychutnáme si typickou jezerní večeři.

Nocleh: Montreux 4*

2. den

Košt ve vinicích UNESCO a parník na jezeře

Na tento den pro Vás zarezervujeme ochutnávku výborného švýcarského vína (o němž místní říkají, že je tak dobré, že si ho vypijí všechno sami, tudíž se za hranice téměř nevyváží) přímo u pramene. Zastavíme se ve vybraném vinařství regionu Lavaux, jehož terasovité vinohrady nad jezerem jsou zapsané v seznamu UNESCO. Podle počasí se můžeme krátce projít tisíciletými vinicemi nebo vyplout parníkem na jezero anebo se zastavit v nedalekém Lausanne. Sídlo Mezinárodního olympijského výboru láká mimo jiné na prohlídku velkolepého interaktivního olympijského muzea. Můžete tu virtuálně závodit s Usainem Boltem, parku před muzeem vévodí socha Emila Zátopka, uvnitř vystavují jeho tretru. Vychutnáme si opět jezerní večeři.

Nocleh: Montreux 4*


3. den

Sýry, horské vlaky a 5* wellness

Ráno se vydáme vyhlídkovým vlakem GoldenPass Line od Ženevského jezera vinicemi vzhůru do hor, kde se zrodil světoznámý švýcarský sýr Gruyère. Po prohlídce sýrárny si uděláme čas ještě na návštěvu stejnojmenného hradu a na bizarní hradní muzeum podivínského švýcarského umělce Hanse Rudolfa Gigera, oscarového tvůrce filmového Vetřelce. Odpoledne budeme pokračovat vyhlídkovou železnicí GoldenPass Line přes oblíbené alpské útočiště světové smetánky Gstaad do Lenku, kde už nás bude očekávat překrásný exkluzivní alpský wellness v 5* spa gourmet resortu Lenkerhof. Večeře: speciality kantonu Bern.

Nocleh: Lenk 5*

4. den

Sedm pramenů, čokoláda a odlet

Časně ráno si podle počasí a nálady můžeme zkusit vyšlápnout k čarokrásnému vodopádu sedmi pramenů (přibližně hodinu chůze od hotelu), podle něhož byl nazván i hotelový wellness. Před odjezdem si můžete znovu dopřát i koupele v hotelových termálech (k dispozici je venkovní i vnitřní bazén), načež se kolem poledne vydáme vstříc curyšskému letišti. Pojedeme moderními rychlými vlaky (až 200 km/h) s pozoruhodnými vyhlídkami do nádherné švýcarské krajiny. Před odletem ještě určitě stihneme nákupní zastávku, abyste si mohli domů odvézt vybrané gastronomické suvenýry (sýry, čokoládu, víno či jiné místní dobroty). Samozřejmě Vám s nákupem velmi rádi poradíme.

Nocleh: ---

V případě zájmu možno pobyt prodloužit (program individuální)

  • ubytování ve wellnessovém hotelu Lenkerhof
  • doplatek za prodloužení na vyžádání zašleme

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

20. - 23. října 2023

Cena na osobu:

47.900,- CZK (děti v rodinném pokoji - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 3x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* - 5* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku).

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

výhodnou zpáteční letenku na trase Praha - Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu

Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 18.00 - 19.00, upřesníme cca 14 dnů před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines. Průvodce Vás bude očekávat v Curychu na letišti. Ve výjimečném případě individuální dopravy se lze na místě srazu domluvit předem.

Počet účastníků:

12 - 16


Objednávka zájezduHrad