Rodinné alpské léto na Luzernském jezeře

16. - 20. srpna 2023

Vydejte se s námi i s Vašimi dětmi či vnoučaty na Luzernské jezero, do kraje legend a mýtů, kde se před víc jak 700 roky začalo rodit dnešní nezávislé Švýcarsko. Pojedeme vlakem, poplujeme lodí a hlavně budeme chodit pěšky. Vydáme se na velkolepou vyhlídkovou hřebenovku nad jezerem, lanovkou se vyvezeme na ledovcovou třítisícovku Titlis a vyrazíme též nejstrmější železnicí světa na mystickou skálu Pilatus nad Luzernem. Zaplaveme si i v letním ledovcovém jezeře? Pohorky, plavky a dobrou náladu s sebou.

RODINNÉ ALPSKÉ LÉTO = letní Švýcarsko za nejnižší cenu.


1. den

Příjezd a rodiště Švýcarska

Po poledni si dáme sraz v Brunnen, noblesním městě na pobřeží Luzernského jezera, které bude po celou dobu naší základnou. Na jeho břehu stojí pohodlný hotel, nacházející se v historické budově z roku 1870, kde budeme nocovat a hodovat. Hotel disponuje soukromým přístupem k jezeru, wellness centrem s posilovnou, kromě baru a salonku/bistra je zde také restaurace, která nabízí mezinárodní kuchyni, sezónní speciality a místní jídla. Za příznivého počasí si lze jídlo vychutnat na 2 terasách s výhledem na jezero.

Hned první den se vydáme na odpolední vycházku, prozatím pouze „cvičně“ z kopce: parníkem vyplujeme z Brunnen do Treibu, odtud se vyvezeme pozemní lanovkou na Seelisberg a poté sejdeme za hodinu dolů jedním z nejkrásnějších úseků švýcarské národní stezky číslo 99 na památnou louku Rütli, kde se v létě roku 1291 zrodilo Švýcarsko. Následně se vrátíme lodí a vlakem do hotelu.

Nocleh: Brunnen

2. den

Vyhlídková hřebenovka a jezerní relax

Druhý den našeho letního švýcarského „pochoďáčku“ zahájíme v kabině nejstrmější pozemní lanovky světa. Vyjedeme s ní z údolí na Stoos a odtud sedačkou až na hřeben nad jezerem, který si projdeme během dvouhodinového vyhlídkového výšlapu po trase Klingenstock – Fronalpstock. Odpoledne podle počasí a nálady strávíme koupáním v jezeře nebo vlakovým výsadkem po legendární stoleté Gotthardské železnici. Případně se přímo v Brunnenu nedaleko našeho hotelu nabízí možnost sestavit si pod odborným vedením švýcarského nožíře vlastnoručně legendární švýcarský armádní nůž Victorinox – v případě zájmu nutno závazně objednat ve velkém předstihu, počet míst je velmi limitovaný!

Nocleh: Brunnen


3. den

Letní ledovec a vysokohorská jezera

Ráno se vypravíme vlakem a unikátní otáčivou lanovkou na Titlis, třítisícový vrchol, který za příznivého počasí nabízí i v létě zimní radovánky: dá se tam sáňkovat, klouzat na sněhu v nafukovacích kruzích či procházet ledovou jeskyní. Odpoledne se můžeme projít okolo horských jezer pod Titlisem, zaveslovat si tam na pramicích, nebo si troufneme i do plavek? Variantou je výjezd supermoderní lanovkou - kabrioletem na vyhlídkovou horu Stanserhorn: v kombinaci se stařičkou pozemní lanovkou na úpatí hory je to ojedinělý zážitek.

Nocleh: Brunnen

4. den

Rajský Luzern a dračí skála Pilatus

Ráno se vydáme do rajského města Luzernu v nejzazším cípu jezera, kde se na břehu řeky Reuss odvádějící vodu z jezera v sobotu dopoledne tradičně koná farmářský trh. Poté poplujeme „fantomasovskou“ supermoderní lodí na úpatí Bürgenstocku, luxusního resortu nad jezerem, kam se vydáme nikoli za přepychem, ale za parádním pěším vyhlídkovým výšlapem a jízdou unikátním secesním venkovním výtahem Hammetschwand. Odpoledne vyjedeme nejstrmější železnicí světa se sklonem kolejí až 48 % na dvoutisícovou dračí skálu Pilatus nad Luzernem za dalšími velkolepými vyhlídkami a vycházkami.

Nocleh: Brunnen


5. den

Královna hor Rigi a odjezd

Ráno si vyjedeme nejstarší ozubnicovou železnicí Evropy z roku 1871 na královnu hor Rigi. Nezdolní pěší turisté si mohou místo toho zkusit na rozloučenou brzy ráno - ještě než začne pálit slunce - pěšky vyběhnout na vrchol Mythen nad Brunnenem. Krátce po poledni se rozloučíme a vyrazíme na cestu k domovu. Před odjezdem určitě nezapomeňte nakoupit klasické švýcarské gastronomické suvenýry: alpské sýry, výtečné čokolády, švýcarské víno, sušené maso nebo třeba unikátní syrovátkovou limonádu rivella. Rádi Vám s výběrem poradíme!

Nocleh: ---

PROSÍM POZOR!

Program jednotlivých dní se může operativně lehce měnit v závislosti na počasí, dopravě a dalších místních okolnostech. V zájezdu je zahrnuta pěší turistika. Vypsané trasy absolvoval náš průvodce mnohokrát i s dětmi, ale dobře prosím zvažte své fyzické limity - je nutné samostatně ujít 3 hodiny v horském terénu. Doporučujeme hůlky, pohorky a outdoorové oblečení, ideálně merino ve vrstvách. Individuální prodloužení pobytu Vám na vyžádání samozřejmě zařídíme.

Termín:

16. - 20. srpna 2023

Cena na osobu:

37.900,- CZK (rodinný pokoj - děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva, jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 4x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřeném rodinném hotelu  v Brunnen, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu pobytového regionu), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

doprava do Švýcarska, cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální autem (vzdálenost Praha - Brunnen 730 km (cca 8 hodin))

- parkovné u hotelu je zdarma      

popř. letecky

- v případě zájmu zajistíme letenky Praha - Curych a zpět. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 7.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste)

- odlety z Prahy jsou kolem 10.00 - 11.00 hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 19.00 - 20.00 hodiny

- letět je možné též z Vídně

- individuální příjezd do Brunnenu vlakem z letiště, jízdné tam a zpět cca 1.000,- CZK

V případě příjezdu autem o den dříve Vám zajistíme za doplatek nocleh se snídaní.

 

 

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad