Rodinné alpské léto

srpen 2023

Vydejte se s námi na sklonku letních prázdnin, než půjdou děti do školy, na rodinnou výpravu do největšího kantonu Graubünden na východě Švýcarska, tj. nejblíže Česku. Využijte možnosti individuální dopravy a výjimečně výhodné ceny tohoto letního velehorského dobrodružství s komfortním pobytem na jedné základně v Samedanu po celou dobu zájezdu.

RODINNÉ ALPSKÉ LÉTO = letní Švýcarsko za nejnižší cenu.  


1. den

Příjezd do Samedanu + Svatý Mořic

Po individuálním příjezdu do Samedanu a srazu s průvodcem se ještě týž den odpoledne vydáme na krátkou prohlídku blízkého Svatého Mořice. Za zmínku stojí např. historické centrum s nakloněnou věží, hotel Kulm coby rodiště obdivovaného švýcarského turismu nebo hotel Waldhaus am See s největším whisky barem světa na krásné vyhlídce nad jezerem. Návrat na večeři a nocleh do Samedanu.

Nocleh: Samedan

2. den

Železnice UNESCO přes Berninu

Ráno se vypravíme na jednu z nejkrásnějších kolejových poutí světa přes průsmyk Bernina (2 253 m n. m.): úzkokolejka RhB tam vyšplhá z Pontresiny za 40 minut bez ozubnice, načež následuje sešup skoro až ke švýcarsko-italským hranicím, za 90 minut dojedeme od ledovců do vinic, ovocných sadů a pod palmy. Koleje místy klesají se sklonem až 7 %, přitom celou cestu bez zubačky. Stihneme ledovcovou vycházku?

Nocleh: Samedan


3. den

Výlet za kozorožci

Majestátní kozoroh je symbolem Graubündenu, najdete ho na vlajce kantonu i na lokomotivách kantonální dráhy RhB. Můžete ho potkat i naživo – velmi slušnou šanci máte v horách nad Pontresinou. Třeba když vyjedete pozemní lanovkou na vyhlídkový vrchol Muottas Muragl nad Svatým Mořicem, nebo na Alp Languard nad Pontresinou. V případě zájmu lze mezi oběma stanicemi lanovek podniknout vysokohorskou túru.

Nocleh: Samedan

4. den

Albulská dráha + Rýnský kaňon

Vypravíme se na jeden z nejkrásnějších úseků světově obdivovaného Glacier Expressu, do Albulského údolí a Rýnského kaňonu. Cestou podle počasí můžeme vystoupit v zastávce Preda a sejít pěšky do stanice Bergün cca 2 hodiny po překrásné „vlakologické“ stezce, lemované tabulemi s příběhy z dějin alpských železnic. V Bergünu si můžeme prohlédnout přímo na nádraží muzeum RhB a pak pokračovat vlakem přes nádherný kamenný viadukt u Filisuru do údolí až na dno velkolepého Rýnského kaňonu.

Nocleh: Samedan


5. den

Čtyřtisícová Bernina a odjezd

Na rozloučenou s Graubündenem si ráno vyjedeme na ledovcovou vyhlídku Diavolezza s panoramatem jediné kantonální čtyřtisícovky, štítu Bernina (4 049 m n. m.). Troufnete si na vyhlídkové terase restaurace u horní stanice lanovky  na koupel v nejvyšší vířivce Evropy? Využijete pak možnosti individuálního prodloužení pobytu ve Švýcarsku? Nebo pojedete rovnou domů? Pak vám přejeme šťastnou cestu a nezapomeňte nakoupit klasické švýcarské suvenýry – alpské sýry a vyhlášenou čokoládu

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Program je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 90 minut. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

srpen 2023

Cena na osobu:

bude upřesněna (rodinný pokoj - děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva, jednolůžkový pokoj za příplatek)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 4x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřeném rodinném hotelu  v Samedanu, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu pobytového regionu), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

doprava do Švýcarska, cestovní pojištění, v éře covidu si prosím pořiďte ve vlastním zájmu co nejlepší pojištění a cestujte s platným očkováním, případné testy, karantény a další povinnosti pro neočkované byste museli řešit zcela individuálně a na vlastní náklady!!!

Doprava do Švýcarska:

INDIVIDUÁLNÍ

letecky: V případě zájmu zajistíme letenky Praha – Curych. Aktuální cena zpáteční letenky Praha – Curych v době vypsání zájezdu od 5.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně či Drážďan, aktuálně od 90,- EUR. Odlety z Prahy jsou kolem 10. – 11. hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 19. – 20. hodiny.

Individuální příjezd do Samedanu, vlakem z letiště, cena jízdného tam a zpět - 2.500, CZK

Varianta automobil: vzdálenost Praha – Samedan 730 km        

Hotelové parkoviště zdarma

V případě příjezdu autem o den dříve Vám zajistíme za doplatek 2.250,- CZK na osobu nocleh se snídaní.

Počet účastníků:

12 až 16

Průvodci:

Petr Čermák


Objednávka zájezduHrad