NOVINKA: Luxusní podzimní wellness a horské vlaky

17. - 20. listopadu 2023

S našimi programy dokážou vláčky nadchnout i ženy. Nevěříte? Zkuste to. Pozvěte svou partnerku, maminku, babičku nebo třeba dceru na podzimní prodloužený vlakový wellness víkend ve Švýcarsku. Vezměte ji do luxusních 5* designových lázní Bad Ragaz a Vals a ukažte jí vyhlídkové horské železnice ze seznamu UNESCO. Ochutnáte nejlepší švýcarskou čokoládu, vybrané alpské sýry, výborné švýcarské víno a spoustu dalších dobrot. Tenhle výlet může být opravdovým předvánočním překvapením, kdy zároveň využijete výhodný termín!


1. den

Přílet, čokoláda a wellness

Po příletu a srazu s naším průvodcem na curyšském letišti nasedneme společně do švýcarského vlaku a vydáme se na úvodní ochutnávku nefalšované švýcarské čokolády přímo u pramene na břehu Curyšského jezera. Po sladké zastávce v továrně na čokoládu se vypravíme do nejslavnějších švýcarských lázní Bad Ragaz, spojených se světoznámou knížkou o Heidi, děvčátku z hor, ale také se svatbou legendární tenistky Martiny Hingis. V pětihvězdičkovém komfortu Bad Ragazu strávíme první dvě noci.

Nocleh: Resort Ragaz 5*

2. den

Železnice UNESCO Bernina a relax

Druhý den pobytu si můžete vybrat: chcete raději celý den relaxovat v termálech a pohodlí Resortu Ragaz nebo si vyjedete obhlédnout s naším nadšeným vlakologickým průvodcem i alpské železnice? Varianta B je každopádně lákavá – podíváte se totiž na horské úzkokolejky Albula a Bernina ze seznamu světového dědictví UNESCO – takovéto památeční železnice po celém světě spočítáte na prstech jedné ruky! V každém případě budete mít dost osobního volna užít si komfortu a pohostinnosti lázeňského resortu, v němž budete ubytováni.

Nocleh: Resort Ragaz 5*


3. den

Dům architektů a designové lázně Vals

Inspirativní. Překvapivé. Jiné. Slovutní architekti Ando, Kuma, Mayne a Zumthor stvořili úžasné prostory v horské obci Vals švýcarského kantonu Graubünden. Místní modlou je designový 5* hotel 7132 House of Architects (Dům architektů), nezpochybnitelnou perlou jsou termály 7132 Vals. Co znamená onen tajuplný všudypřítomný kód? Je to překvapivě prosté: jedná se o poštovní směrovací číslo Valsu. Z Ragazu přejedeme do Valsu nejprve vlakem údolím divokého Rýna a poté poštovním autobusem. Kromě ubytování v pozoruhodném Domě architektů neváhejte využít exkluzivní nedělní nabídku půlnočního wellnessu pro hotelové hosty – u nás samozřejmě v ceně zájezdu!

Nocleh: 7132 Vals 5*

4. den

Alpské vyhlídkové vláčky a odlet

Dopoledne se společně vydáme z Valsu po kolejích vstříc curyšskému  letišti. Pojedeme vyhlídkovými lokálkami po trase legendárního Ledovcového expresu přes průsmyk Oberalp (2 033 m n. m.), svezeme se staletou Gotthardskou železnicí, projedeme centrální Švýcarsko po pobřeží Luzernského jezera, kde se rodil dnešní světově obdivovaný nezávislý alpský stát. A nakonec musíme samozřejmě před odletem nakoupit populární švýcarské gastronomické suvenýry jako sýry a čokolády na cestu domů – náš průvodce Vám velmi rád poradí.

Nocleh:

Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

17. - 20. listopadu 2023

Cena na osobu:

52.900,- CZK (děti v rodinném pokoji - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 3x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* - 5* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku).

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

výhodnou zpáteční letenku na trase Praha - Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu

Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 18.00 - 19.00, upřesníme cca 14 dnů před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines. Průvodce Vás bude očekávat v Curychu na letišti. Ve výjimečném případě individuální dopravy se lze na místě srazu domluvit předem.

Počet účastníků:

14 - 16


Objednávka zájezduHrad