NOVINKA! Ledovcový expres 1. třídou s Alpským wellnessem

7. - 12. května 2024

Poznejte s námi v nejbarevnější sezóně roku nejkrásnější kouty Švýcarska jako Svatý Mořic, Zermatt či Luzernské jezero. Užijte si celodenní výlet legendárním Ledovcovým expresem v komfortu 1. třídy, dopřejte si vyhlídkový alpský wellness a ochutnávejte švýcarské dobroty během novinkového luxusního okruhu Švýcarskem.

EXKLUZIVNÍ BONUS: Ledovcový expres v 1. třídě včetně oběda servírovaného na palubě.


1. den

Přílet, Luzernské jezero a Tellovy legendy

Po přistání nasedneme přímo na curyšském letišti na vlak a vydáme se k Luzernskému jezeru opředenému švýcarskými národními mýty a legendami o Wilhelmu Tellovi. Poplujeme parníkem a poté se nejstarší zubačkou Evropy vyvezeme na nádhernou horskou vyhlídku Rigi Kaltbad, kde přenocujeme. Možnost krátké vycházky do blízkého okolí nebo relaxu v lázních.

Nocleh: wellness Rigi

2. den

Vyhlídkový wellness a Heidi, děvčátko z hor

Ráno od 8 do 10 hodin bývá wellness na Rigi s vyhlídkovým venkovním vyhřívaným bazénem tradičně vyhrazen pouze hotelovým hostům, neváhejte této exkluzivní možnosti využít. Podél hotelu šplhá na Rigi nejstarší ozubnicová železnice Evropy, před odjezdem do hor kantonu Graubünden si krátce můžete vyjet na vrcholovou vyhlídku. Odpoledne  se vydáme na východ Švýcarska do kraje literární hrdinky Heidi, děvčátka z hor, v oblasti děje slavné dětské knížky přenocujeme.

Nocleh: kanton Graubünden


3. den

Horská kolejová jízda a Svatý Mořic

Třetí den budeme společně obdivovat úžasné úzkokolejky Rhätské dráhy, za nimiž se do Švýcarska sjíždějí natěšení vláčkaři z celého světa. Vyjedeme bez ozubnice z údolí Rýna až do průsmyku Bernina (2 253 m n.   m.) a pokud počasí dovolí, mrkneme se i kousek pod průsmyk. Zastavíme se ve Svatém Mořici a obhlédneme luxus legendárního alpského střediska, jehož symbolem je zářící slunce. Projedeme se také moderním vlakem po památeční Albulské železnici ze seznamu UNESCO.

Nocleh: kanton Graubünden

4. den

Ledovcový expres v 1. třídě i s obědem

Velký vlakový den! Vydáme se legendárním Ledovcovým expresem na epickou železniční pouť napříč Švýcarskem horskými úzkokolejkami. Trasa je dlouhá 291 kilometrů, vede přes 291 mostů a 91 tunelů. Jako bonus máte u nás v ceně zájezdu cestu v 1. třídě včetně oběda servírovaného na palubě přímo na Vaše místo. Na závěr dne se ubytujeme v Zermattu na úpatí nejfotografovanější skály světa Matterhornu (4 478 m n. m.) ve vybraném wellness hotelu.

Nocleh: wellness Zermatt


5. den

Alpský wellness na úpatí Matterhornu

Do Zermattu jezdí odpočívat nejslavnější osobnosti světa. A dobře vědí proč. Jednak je to – na rozdíl od Svatého Mořice či Davosu – diskrétní kout Alp, navíc zermattský hotelový wellness, to je vyhlášená tradice. Dopřejte si relax v teplé vodě s nedostižným panoramatem Matterhornu a vydejte se i do hor nad Zermattem. Vyjedete si zubačkou na třítisícovou ledovcovou vyhlídku Gornergrat nebo raději lanovkou na bezmála čtyřtisícový Malý Matterhorn?

Nocleh: wellness Zermatt

6. den

Legendární švýcarské dobroty a odlet

Podle počasí se ještě pokocháme ikonickým Matterhornem, načež se vydáme na cestu k curyšskému letišti. Před odletem se určitě zastavíme na nákupy populárních švýcarských gastronomických suvenýrů – čokolády, sýrů, nebo třeba vína a dalších dobrot. Náš průvodce Vám s radostí poradí s výběrem těch nejlepších chutí. V podvečer pak odletíme z Curychu domů.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do terénu. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

7. - 12. května 2024

Cena na osobu:

64.900,- CZK (děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad