Luxusní Švýcarsko vlakem v 1. třídě

1. - 6. července / 3. - 8. září 2023

Vydejte se s námi na velkolepou výpravu za krásami Švýcarska v maximálním pohodlí: čeká vás cestování 1. třídou světově obdivovaných švýcarských vlaků, plavba salonním parníkem v 1. třídě, vybrané luxusní hotely na nejkrásnějších místech Švýcarska, špičkový wellness v Alpách i na jezeře v údolí, bohatá polopenze z pestrých regionálních specialit nejrůznějších koutů Švýcarska a spousta dalších překvapení. Poznejte s námi Švýcarsko zblízka tak, jak ho zažívají VIP hosté z celého světa!

EXKLUZIVNÍ BONUS! Excellence Class Ledovcového expresu - superluxusní all inclusive celodenní kolejová pouť Alpami.


1. den

Přílet a kraj slunce Engadin

Hned po příletu do Švýcarska nasedneme přímo na letišti na vlak a vydáme se podél jezer do velehor. Projedeme krajem literární hrdinky Heidi, děvčátka z hor a vyšplháme po kolejích až do Engadinu, který je považován za nejslunečnější kout Švýcarska. Vychutnáme si krásy švýcarských Alp hned první den v pověstném pohodlí švýcarského vlaku. Okusíme luxus Svatého Mořice, jehož symbolem je zářící slunce.

Nocleh: St. Moritz 5*

2. den

Exellence Class Ledovcového expresu

Velký vlakový den! Po červeném koberci nastoupíme do vlaku a vydáme se v maximálním možném pohodlí pravým zlatem zdobeného vozu Excellence Class na epickou železniční pouť napříč Švýcarskem horskými úzkokolejkami na palubě legendárního Ledovcového expresu. Trasa ze Svatého Mořice do Zermattu je dlouhá 291 kilometrů, vede přes 291 mostů a 91 tunelů, celé to trvá 8 hodin, během kterých se podává obvykle 5 chodů jídla s vybraným vínem - to vše máte u nás samozřejmě již v ceně zájezdu! Vrcholem dne bude výjezd horskou zubačkou z Zermattu k 5* Riffelalp Resortu, kde strávíme dvě alpské noci.

Nocleh: Riffelalp Resort 5*


3. den

Matterhornský relax: Riffelalp Resort

2 222 m n. m., to je poznávací znamení exkluzivního Riffelalp Resortu nad Zermattem, kam jezdí diskrétně odpočívat nejslavnější osobnosti světa včetně těch královských. S námi se můžete stát hosty tohoto pohodového a zároveň přepychového hotelu i Vy. Dopřejte si relax ve špičkovém alpském wellnessu s nedostižným panoramatem Matterhornu a vydejte se s průvodcem na vyhlídkovou horskou vycházku v okolí resortu. Vyjedete si (nebo snad vyšlápnete) i na třítisícovou ledovcovou vyhlídku Gornergrat?

Nocleh: Riffelalp Resort 5*

4. den

Parník a lesní vodopád Giessbach

Z Zermattu přejedeme vlakem (samozřejmě opět 1. třídou) do oblasti Berner Oberlandu, obhlédneme zdejší velehory a poplujeme parníkem po magickém jezeře Brienz k velkolepému lesnímu vodopádu Giessbach se 14 kaskádami. Tady se nabízí unikátní šance projít se i za padající vodní stěnou jako někde na Islandu. K secesnímu hotelu s úžasným příběhem, postavenému na úpatí vodopádu, stoupá od jezera nejstarší pozemní lanovka celého Švýcarska. Na Giessbachu se ubytujeme, a tak budete mít šanci obdivovat vodopád nejen u kávy, ale večer barevně nasvícený.

Nocleh: Giessbach 4*


5. den

Luxus na Luzernském jezeře

Ve finále našeho luxusního putování Švýcarskem si užijeme ubytování v přepychové oáze přímo na břehu legendami opředeného Luzernského jezera. Do Vitznau připlujeme  salónním parníkem v 1. třídě. Vyplujete rovnou z hotelu na vodu s paddleboardem nebo si raději v jezeře zaplavete? Odtud šplhá nejstarší ozubnicová železnice Evropy na švýcarskou Královnu hor Rigi, i na ni si můžete samozřejmě vyjet.

Nocleh: Vitznauerhof 4*

6. den

Rajský Luzern a odlet

Před odletem z Curychu do Prahy se krátce zastavíme v Luzernu, jednak kvůli prohlídce malebných zákoutí kouzelného města, a také kvůli nákupům oblíbených švýcarských gastronomických suvenýrů čili čokolády a sýrů, s čímž vám samozřejmě rádi poradíme. Odpoledne se už přesuneme přímým vlakem z Luzernu na curyšské letiště a vrátíme se domů.

Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

1. - 6. července / 3. - 8. září 2023

Cena na osobu:

94.900,- CZK (děti v rodinném pokoji - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 19.900,- CZK za celý poby)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* - 5* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

výhodnou zpáteční letenku na trase Praha - Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu

Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 18.00 - 19.00, upřesníme cca 14 dnů před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines. Průvodce Vás bude očekávat v Curychu na letišti. Ve výjimečném případě individuální dopravy se lze na místě srazu domluvit předem.

Počet účastníků:

12 - 16


Objednávka zájezduHrad