EXKLUZIVNÍ NOVINKA! Luxusní Švýcarsko vlakem v 1. třídě

červen 2023

Vydejte se s námi premiérově na velkolepou výpravu za krásami Švýcarska v maximálním pohodlí: čeká vás cestování 1. třídou světově obdivovaných švýcarských vlaků, plavba salonním parníkem v 1. třídě, vybrané luxusní hotely na nejkrásnějších místech Švýcarska, špičkový wellness v Alpách i na jezeře v údolí, bohatá polopenze z pestrých regionálních specialit nejrůznějších koutů Švýcarska a spousta dalších překvapení. Poznejte s námi Švýcarsko zblízka tak, jak ho zažívají VIP hosté z celého světa!

EXKLUZIVNÍ BONUS! Excellence Class Ledovcového expresu – superluxusní celodenní kolejová pouť Alpami.


1. den

Přílet a kraj slunce Engadin

Hned po příletu do Švýcarska nasedneme přímo na letišti na vlak a vydáme se podél jezer do velehor. Projedeme krajem literární hrdinky Heidi, děvčátka z hor a vyšplháme po kolejích až do Engadinu, který je považován za nejslunečnější kout Švýcarska. Vychutnáme si krásy švýcarských Alp hned první den v pověstném pohodlí švýcarského vlaku. Okusíme luxus Svatého Mořice, jehož symbolem je zářící slunce.

Nocleh: Samedan Bernina 4*

2. den

Exellence Class Ledovcového expresu

Velký vlakový den! Vydáme se v maximálním možném pohodlí pravým zlatem zdobeného vozu Excellence Class na epickou železniční pouť napříč Švýcarskem horskými úzkokolejkami na palubě legendárního Ledovcového expresu. Trasa je dlouhá 291 kilometrů, vede přes 291 mostů a 91 tunelů, celé to trvá 8 hodin, během kterých se podává nejméně 5 chodů jídla s vybraným vínem - to vše máte u nás samozřejmě již v ceně zájezdu! Vrcholem dne bude výjezd horskou zubačkou z Zermattu k 5* Riffelalp Resortu, kde strávíme dvě alpské noci.

Nocleh: Riffelalp Resort 5*


3. den

Matterhornský relax: Riffelalp Resort

2 222 m n. m., to je poznávací znamení exkluzivního Riffelalp Resortu nad Zermattem, kam jezdí diskrétně odpočívat nejslavnější osobnosti světa včetně těch královských. S námi se můžete stát hosty tohoto pohodového a zároveň přepychového hotelu i vy. Dopřejte si relax ve špičkovém alpském wellnessu s nedostižným panoramatem Matterhornu a vydejte se s průvodcem na vyhlídkovou horskou vycházku v okolí resortu. Vyjedete si (nebo snad vyšlápnete) i na třítisícovou ledovcovou vyhlídku Gornergrat?

Nocleh: Riffelalp Resort 5*

4. den

Parník a lesní vodopád Giessbach

Z Zermattu přejedeme vlakem (samozřejmě opět 1. třídou) do oblasti Berner Oberlandu, z vlaku obhlédneme zdejší velehory a poplujeme parníkem po magickém jezeře Brienz k velkolepému lesnímu vodopádu Giessbach se 14 kaskádami. Tady se nabízí unikátní šance projít se i za padající vodní stěnou jako někde na Islandu. K secesnímu hotelu na úpatí vodopádu, kde si můžeme vychutnat vyhlídkovou kávu, stoupá od jezera nejstarší pozemní lanovka celého Švýcarska. Z Giessbachu popojedeme vyhlídkovou jezerní úzkokolejkou k Luzernskému jezeru, kde se ubytujeme.

Nocleh: Vitznauerhof 4*


5. den

Wellness na Luzernském jezeře

Ve finále našeho luxusního putování Švýcarskem si užijeme ubytování v parádní wellnessové oáze přímo na břehu legendami opředeného Luzernského jezera. Vyzkoušíte hotelovou sauničku na jezeře, nebo raději vyplujete rovnou z hotelu na vodu s paddleboardem a nebo si prostě dopřejete náramný jezerní wellness? Z Vitznau, kde hotel stojí, šplhá nejstarší ozubnicová železnice Evropy na švýcarskou Královnu hor Rigi, samozřejmě si na ni vyjedeme. A budete-li mít chuť, můžete vyplout od hotelu salonním secesním parníkem v 1. třídě na Luzernské jezero.

Nocleh: Vitznauerhof 4*

6. den

Rajský Luzern a odlet

Před odletem z Curychu do Prahy se krátce zastavíme v Luzernu, jednak kvůli prohlídce malebných zákoutí kouzelného města a také kvůli nákupům oblíbených švýcarských gastronomických suvenýrů čili čokolády a sýrů, s čímž vám samozřejmě rádi poradíme. Odpoledne se už přesuneme přímým vlakem z Luzernu na curyšské letiště a vrátíme se domů.

Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

červen 2023

Cena na osobu:

bude upřesněna (rodinný pokoj - děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva, jednolůžkový pokoj za příplatek)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 4* a 5* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění, v éře covidu si prosím pořiďte ve vlastním zájmu co nejlepší pojištění a cestujte s platným očkováním, případné testy, karantény a další povinnosti pro neočkované byste museli řešit zcela individuálně a na vlastní náklady!!!

Doprava do Švýcarska:

letecky, výhodnou zpáteční letenku na trase Praha – Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu. Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 18.00 - 19.00, upřesníme cca měsíc před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines

Počet účastníků:

12 - 16

Průvodci:

Markéta Meier, Petr Čermák


Objednávka zájezduHrad