Alpské růže 2025

červenec 2025

Zažijte nejkrásnější čas roku ve švýcarských Alpách - vydejte se s námi po kolejích a pěšky do evropských velehor v době, kdy kvetou alpské růže! Projdete si švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice. V programu tohoto prázdninového zájezdu myslíme i na rodiny se školními dětmi, proto chystáme horskou turistiku, pestré výšlapy mohou trvat přibližně 3 hodiny. Kdo dává přednost relaxu, může se samostatně kochat alpskými krásami, průvodci doprovodí na horských stezkách aktivní účastníky.


1. den

Přílet a ochutnávka Švýcarska

Po poledním přistání v Curychu nasedneme přímo v podzemí největšího švýcarského letiště na vlak, kterým prosvištíme severními rovinami přes Bern a poté pod Alpami 35 km dlouhým moderním tunelem Lötschberg až do Zermattu. Tady se ubytujeme v komfortním hotelu a vychutnáme si první vyhlídky na nejfotografovanější skálu světa - z čokolád a pohlednic tak důvěrně známý Matterhorn.

Nocleh: Zermatt

2. den

Ikonický Matterhorn

Užijeme si velkolepý matterhornský den. Z Zermattu, horského střediska, posazeného 1 600 metrů nad mořem (čili ve výšce Sněžky, a přece hluboko v údolí), vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné touto vysokohorskou vyhlídkovou železnicí je pro všechny účastníky zahrnuto v ceně zájezdu) s panoramaty velice známé hory světa – Matterhornu. Podle počasí možnost vycházky v okolí ozubnicové železnice a vysokohorských jezer (plavky s sebou!).

Nocleh: Zermatt


3. den

Tajuplné walliské „levády“

Podobně jako je portugalský ostrov Madeira protkaný stovkami kilometrů terénních vodovodů levád, je švýcarský kanton Wallis protkaný stovkami kilometrů terénních vodovodů suonen. Díky důmyslnému zavlažování z ledovců pěstují ve Wallisu skvělé meruňky, šťavnatá rajčata, výborné víno a dokonce i šafrán. Podle počasí a kondice skupiny vybereme švýcarskou „levádu“, kterou poznáme zblízka během dobrodružné pěší túry. Navečer se přesuneme do vyhlídkového hotelu Belalp.

Nocleh: Belalp

4. den

Král alpských ledovců

Z Belalpu si uděláme celodenní výlet na nejkrásnější vyhlídku nad největším alpským ledovcem Aletsch, bezmála třítisícový Eggishorn. Tato hora je dobře dostupná vlakem a lanovkou a z jejího vrcholu se otevírá okouzlující panorama se slavnou zatáčkou 20 km dlouhého a 1 km silného ledového obra v údolí. Podle počasí a nálady skupiny se pak můžeme vydat i na výšlap okolo ledovce. V podvečer se vrátíme zase na Belalp, kde si můžete na horské vyhlídkové terase vychutnat sklenku švýcarského vína.

Nocleh: Belalp


5. den

Thunské jezero

Z Belalpu se ve finále našeho prázdninového putování za alpskými růžemi vypravíme do údolí k Thunskému jezeru, na dohled slavného tria věčně bílých velehor Eiger, Mönch a Jungfrau. Pojedeme stoletou vyhlídkovou železnicí Lötschberg skrz Alpy na sever. Stihneme i plavbu lodí romantickým krajem zámků na jezeře, u něhož přespíme? Nebo nám počasí dokonce dovolí plavání či paddleboard? Každopádně plavky s sebou!

Nocleh: Thunské jezero

6. den

Relax, rozlučka a odlet

Na závěr si ještě můžeme dopřát jezerní relax s alpskými vyhlídkami, poté už se budeme muset sbalit a vydat se na cestu k curyšskému letišti. Před odletem ještě zajdeme na nákup populárních švýcarských gastronomických suvenýrů, zejména čokolády a sýrů - velmi rádi Vám s výběrem poradíme. V podvečer odlet z Curychu do Prahy.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem, ale je určený pro všechny věkové kategorie. V zájezdu je zahrnuta také pěší turistika. Vypsané trasy absolvoval náš průvodce mnohokrát i s dětmi, ale dobře prosím zvažte své fyzické limity - je nutné samostatně ujít 3 hodiny v horském terénu. Na cestování, především turistiku, doporučujeme hůlky, pohorky a outdoorové oblečení, ideálně merino ve vrstvách. Na večeři se hodí lehce elegantní oblečení. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

červenec 2025

Cena na osobu:

od 54.900,- CZK (děti na přistýlce - od 6 let do 12 let: 50% sleva, od 12 do 16 let: 30% sleva; jednolůžkový pokoj za příplatek 12.900,- CZK za celý pobyt)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* - 4* v prověřených hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění

Doprava do Švýcarska:

individuální

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha - Curych v době vypsání zájezdu od 9.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně. Odlet z Prahy je kolem 10. - 11. hodiny, přílet zpět do Prahy kolem 18. - 19. hodiny.

Varianta automobil: Ve Švýcarsku Vám rádi zajistíme parkování. Setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve nebo odjezdu později Vám můžeme objednat nocleh se snídaní (doplatek na vyžádání zašleme).

Počet účastníků:

12 až 16


Objednávka zájezduHrad