NOVINKA! Alpské růže

červenec 2023

Objevte nejkrásnější čas roku ve švýcarských Alpách – vydejte se s námi po kolejích a pěšky do evropských velehor v době, kdy kvetou alpské růže! Navštívíte švýcarské hory, poplujete romantickým parníkem, objevíte vzrušující alpské železnice, to vše v doprovodu Markéty Meier, která v zemi žije a pracuje 25 let. Naší filozofií je poznávání Švýcarska maximálně zblízka, proto cestujeme zásadně špičkovou švýcarskou veřejnou dopravou a naši klienti oceňují i prostor pro samostatné objevování míst, která je zaujmou. V programu tohoto zájezdu ve výhodném termínu přes české prázdninové svátky myslíme i na rodiny se školními dětmi, proto chystáme aktivní horskou turistiku, túry mohou trvat 3 až 5 hodin. Kdo dává přednost horskému relaxu, může se pochopitelně samostatně kochat alpskými krásami bez pochodu, průvodkyně doprovodí na horských stezkách aktivní účastníky.

BONUS ZDARMA: VYHLÍDKOVÁ ZUBAČKA NA TŘÍTISÍCOVKU GORNERGRAT.


1. den

Přílet a ochutnávka Švýcarska

Po přistání v Curychu a setkání s průvodkyní nasedneme přímo v podzemí největšího švýcarského letiště na vlak, kterým prosvištíme severními rovinami přes Bern až na úpatí Alp k Thunskému jezeru. Stihneme (s ohledem na letový řád) hned první den i krátkou plavbu lodí romantickým krajem zámků na jezeře, u něhož přespíme? Nebo nám počasí dokonce dovolí plavání či paddleboard? Každopádně plavky s sebou!

Nocleh: Thunské jezero

2. den

Božský Belalp

Přejedeme z Berner Oberlandu stoletou vyhlídkovou horskou železnicí Lötschberg do údolí řeky Rhony, načež vyjedeme lanovkou na pohádkovou vyhlídku Belalp nad největším alpským ledovcem Aletsch. Tady je na výběr možnost odpoledního relaxu u sklenky výtečného švýcarského vína nebo panoramatické vycházky v okolí alpské vysokohorské samoty, kde přenocujeme nejvýš z celého zájezdu – téměř 2 000 m n. m. Švýcarský kanton Wallis se pyšní desítkami čtyřtisícových vrcholů, bude-li nám přát počasí, mnohé z nich můžeme obdivovat na vlastní oči.

Nocleh: Belalp


3. den

Velký walliský výšlap

Vypravíme se na první větší túru do hor Wallisu – podle kondice a aktuálního počasí si můžete zvolit buď společný výšlap s průvodkyní do slunných svahů nad řekou Rhonou, které jsou protkané ledovcovými zavlažovacími kanály suonen, nebo se můžete individuálně vydat na náročnější túru, jejímž cílem je třítisícový Sparhorn. Výšlapy vybraných tras mohou trvat 3 až 5 hodin.

Nocleh: Belalp

4. den

Ikonický Matterhorn

Užijeme si velkolepý matterhornský den. Z Belalpu se přesuneme do Zermattu, načež ze známého horského střediska, posazeného 1 600 metrů nad mořem, vyjedeme spektakulární ozubnicovou dráhou na třítisícový Gornergrat (jízdné touto vysokohorskou vyhlídkovou železnicí je pro všechny účastníky zahrnuto v ceně zájezdu!) s panoramaty nejfotografovanější hory světa – Matterhornu. Podle počasí možnost kratší nenáročné fotografické vycházky v okolí ozubnicové železnice.

Nocleh: Zermatt


5. den

Po stopách alpských růží

Přivstaneme si ráno pro sledování spektakulárního východu slunce na východní stěně Matterhornu? Po snídani se každopádně vypravíme do hor nad Zermattem na druhý velký výšlap, který může trvat 4 až 5 hodin. Půjdeme po stopách kvetoucích alpských růží přibližně v trase Riffelalp – Sunnega – Zermat s příležitostmi pro fotografování kouzelných odrazů Matterhornu v horských jezírkách a dokonce i s exkluzivní možností koupání na vysokohorské pláži (plavky do batohu!) s přímým výhledem na Matterhorn.

Nocleh: Zermatt

6. den

Vlak napříč Švýcarskem + odlet

Z Zermattu se vydáme na velkou vyhlídkovou železniční pouť napříč Švýcarskem zpět do Curychu na letiště, odkud odpoledne odletíme zpátky do Prahy.

Nezapomeňte před odletem nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu, s výběrem populárních  gastronomických suvenýrů vám velmi rádi poradíme.

Nocleh: ---

Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Termín:

červenec 2023

Cena na osobu:

bude upřesněna (rodinný pokoj - děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva, jednolůžkový pokoj za příplatek)

V ceně je zahrnuto:

veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu), 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech, polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů), česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

V ceně není zahrnuto:

cestovní pojištění, v éře covidu si prosím pořiďte ve vlastním zájmu co nejlepší pojištění a cestujte s platným očkováním, případné testy, karantény a další povinnosti pro neočkované byste museli řešit zcela individuálně a na vlastní náklady!!!

Doprava do Švýcarska:

letecky, výhodnou zpáteční letenku na trase Praha – Curych máte zahrnutou v ceně zájezdu. Odlety bývají zpravidla kolem 10.00 - 11.00, návraty kolem 18.00 - 19.00, upřesníme cca měsíc před odletem podle pokynů našeho dopravce Swiss International Air Lines

Počet účastníků:

12 - 16

Průvodci:

Markéta Meier, Petr Čermák


Objednávka zájezduHrad