Švýcarsko vlakem
Cestovní Agentura Marketa Meier
Aletschbord 20
63914 Belalp
Švýcarsko

Email: info@svycarsko-vlakem.cz
Telefon z Čech: 0041 32 685 52 20
Telefon ve Švýcarsku: Natel 076 319 52 20

Navigace: [ přeskočit ]
swiss travel system

Kontakt:


Cestovní agentura Marketa Meier
Aletschbord 20
3914 Belalp
Švýcarsko

Telefon:
0041 76 319 52 20 - mobil

Bettmeralp

Známá rekreační obec bez automobilového provozu s pouhými 520 obyvateli se nachází ve výšce 2000 metrů nad mořem. Díky čistému vzduchu, ale také velice bohatým možnostem sportovního vyžití je velmi vhodná pro rodinou rekreaci. V místě jsou veškeré služby. Krytý bazén, fitness-centrum, sauna.

Dopravní spojení

 • Automobilem: silnice Brig - Mörel - Betten. Veřejné parkoviště Betten, poté lanovkou.
 • Vlakem: Brig - Fiesch. Nádraží "Betten".
 • Letadlem: letiště Geneve-Cointrin (GVA), Zürich (ZRH), Basel (BSL).

Léto

 • Jezero ke koupání. Veslování. Tenis (2x venkovní kurt, 2x krytý kurt). Minigolf. Fitnessparcour. Rybaření (s povolením).
 • 1x horská dráha, 3x lanovky, 1x kabinková lanovka, 2x sedačkové lanovky, 150 km turistické cesty, horská turistika, horské tůry, horolezectví.
 • 10 km cyklistické cesty, 100 km cesty pro tůry na horském kole.
 • Dětské hřiště.

Zima - lyžařské středisko Bettmeralp / Aletsch

 • 1x horská dráha, 3x lanovky, 1x kabinková lanovka, 2x sedačkové lanovky, 8x vleky.
 • 13x lyžařské sjezdovky v místě, v délce 35 km (27 % lehkých, 52 % střední obtížnosti, 21 % obtížných), sjezdovka pro snowboardisty, sněhový park, halfpipe.
 • Lyžařská škola (alpské lyžování), škola snowboardingu, lyžařská škola pro děti.
 • Bežkařské tratě celkem v délce 4 km, zimní turistické cesty 15 km. Místní lyžařská oblast s 33 vleky a 100 km sjezdovek.

Přečtěte si
Nová fota v naší fotogalerii

Nahlédněte do naší nově aktualizované fotogalerie. Mrkněte i na video sestavené z momentek zachycených při putování Švýcarskem 2018 - video k nahlédnutí na našem facebooku;-).

Hotel Belalp s úchvatnými výhledy na největší alpský ledovec Aletsch, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází ve Švýcarském kantonu Wallis ve výšce 2.137 m n. m.

Historická budova hotelu, který provozuje Markéta Meier s manželem, spadá do období tzv. Belle Epoque tj. krásných a bezstarostných časů na přelomu 19. a 20. století. Horský hotel, který už 160 let píše dějiny alpské turistiky v této oblasti, je svědectvím mimořádného průkopnického ducha. Stal se oblíbenou destinací pro mladé i seniory, rodiny, skupiny, firemní semináře a svatební hostiny. Je to ideální lokalita pro načerpání síly a inspirace do dnešního zrychleného světa.

 

Markéta Meier a její splněný sen v cyklu dokumentů s názvem Babylon - dokumentární pořad České televize o lidech, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny.

Česká televize natočila můj příběh do cyklu Babylon, který můžete shlédnout zde.


Švýcarsko vlakem - Vaše dovolená ve Švýcarsku jinak - Lyžovaní - Turistika - Ubytování - Welness               Realizace: Internetové poradenství